Alt Tab hızını arttırma

acar92

Hectopat
Bildiğim bir internet kafeye gittiğimde oyunda öyle bir Alt+Tab yapıyorum ki sanki NASA bilgisayarmış gibi hissettiriyor, hiç siyah ekran olmadan, bekletmeden atıyor ama evimdeki bilgisayara gelirsek tam ekrana aldığımda saatlerce(!) bekletiyor. Bilgisayarıma bir çekidüzen vermenin zamanı geldi. Bilgisayarımı doğru düzgün en hızlı nasıl yapabilirim?

CPB açık.

Ryzhem 3 1200 AF / Gigabyte B450M-H / XFX RX 570 4 GB / Team 8x2)GB 3200MHz / Kingston A400 120 GB / xigamatek 600W 80+

Wallpaper Engine Alt Tab hızınızı etkiler fakat oyunlar etkiler mi emin değilim.
Hocam eğer arka plan'da çalışmıyorsa(öyle ayarladıysanız) bir şey olmaz. Kısayolları bir klasörde toplayın.
1639337314753.png

Klasörleri hallettim zaten ayarlarda ekran kapladığında dursun yapmıştım başka birşey varmı

İnternet kafedeki bilgisayarda M.2 SSD olabilir. Seninki SATA ve aralarında çok büyük fark var.
M.2'den kastınız NVMe sanırım. Çünkü SATA M.2 ve SATA SSD'ler arasında hız farkı yok denecek kadar az. Girişler farklı.

Tam olarak aynı şeyler değil, bu kavramlarla ilgili bilgileri düzeltmek isteyen şu konuya göz atabilir:

Ek olarak, SATA SSD ve NVMe M.2 SSD'lerin alt+tab hızını etkileyecek kadar farklı olmadıklarını düşünüyorum. Günlük kullanıcı fark edemez bile. Ama özel programlar için, daha iyi okuma/yazma hızları için NVMe M.2 SSD'ler büyük fark oluşturuyorlar.

Eki Görüntüle 1240543
Klasörleri hallettim zaten ayarlarda ekran kapladığında dursun yapmıştım başka bir şey var mı?

Arka planı siyah yapmak belki bir nebze daha artırabilir Alt+Tab hızını. Arka planda çalışan gereksiz uygulamalar varsa onları da kapatabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1240543
Klasörleri hallettim zaten ayarlarda ekran kapladığında dursun yapmıştım başka bir şey var mı?

Sisteminiz gayet yeterli. Yani Alt Tab atarken hız kaybı yaşamanız mantıksız. Oyunu tam ekran yerine pencereli tam ekranda oynarsanız hiç bekleme yaşamazsınız. SSD falan çok etkilemez.

Arka planı siyah yapmak belki bir nebze daha artırabilir Alt+Tab hızını. Arka planda çalışan gereksiz uygulamalar varsa onları da kapatabilirsiniz.

Yanlış bilgi. Siyah ekran ne kadar etkileyecek? Konu sahibinin sistemine tekrar göz atın.
En azından %80 siyah Wallpaper Engine'den bir şey bulsam olur mu çünkü o kadar para verdik yazık yani.

Wallpaper Engine arka planda çok kaynak harcamıyor. Onun bir ayarı var tam ekrana başka bir uygulama gelince hareket etmeyi bırakıyor. Yani dediğim gibi oyunu pencereli tam ekran moduna alın.

Sisteminiz gayet yeterli. Yani Alt Tab atarken hız kaybı yaşamanız mantıksız. Oyunu tam ekran yerine pencereli tam ekranda oynarsanız hiç bekleme yaşamazsınız. SSD falan çok etkilemez.

Yanlış bilgi. Siyah ekran ne kadar etkileyecek? Konu sahibinin sistemine tekrar göz atın.

Siyah ekran çok bir etki etmiyor. Sadece biraz daha hızlandırıyor. Ama Wallpaper Engine hareketli olduğundan bu süre daha çok olabiliyor.

Wallpaper Engine arka planda çok kaynak harcamıyor. Onun bir ayarı var tam ekrana başka bir uygulama gelince hareket etmeyi bırakıyor. Yani dediğim gibi oyunu pencereli tam ekran moduna alın.

Siyah ekran çok bir etki etmiyor. Sadece biraz daha hızlandırıyor. Ama Wallpaper Engine hareketli olduğundan bu süre daha çok olabiliyor.

Arka planda hareket etmeyi bırakıyor. Tüm uygulamaları kapatıp masaüstüne bakınca hareket ediyor.
Eki Görüntüle 1240565

Şöyle bir sıkıntımız var oyundayken masaüstüne 1 saniyeden daha da az sürede açıyor ama oyuna Alt Tab yapınca siyah ekranda kalıyor bir de oyunu açtığımda görev yöneticisinde kullanımı yüksekte oluyor ve her açtığımda oluyor bu kapatamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı