ALT + TAB yapınca reset atma sorunu

kabaktadi

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Yaklaşık 5-6 sene kullandığım PC'mi kardeşime verdim. Özellikleri: Corsair CX750M, MSI Z170 Gaming M7, i7 6700K, MSI GTX 980, 4x4 HyperX 2666 Mhz RAM, 240 GB HyperX SSD, 2 TB Seagate Barracuda HDD, Silverstone Tundra TD02-Lite, Orijinal W10 ile temiz yükleme yaptım (dün). Sorunum şu; dün kasayı verdikten sonra temiz format atmak istedim (sorunsuz kullanıyordum daha önce), format sonrası sürücüleri yüklerken donma oldu. Yeniden başlayıp otomatik onarmaya geçti, bitmesini bekledim masaüstüne gelince yine reset attı ve yeni formatlanmış PC'ye göre açılması uzun sürdü. Sorunun Windows USB'sinde olduğunu düşünüp yeniden indirip hazırladım ve tekrar format attım. 2. format sonrası sürücüleri ve programları yükleyebildim. Bu sefer de oyundan ALT + TAB ile masaüstüne dönünce PC reset atmaya başladı. HD Tune ile 'Health' sekmesine baktığımda SSD'de (B7) SATA downshift count karşısında 'failed' yazıyordu. Bu arada işlemci genelde 70-80 derecede oluyor yük altında, boşta 40-50 arası. Sorun nerde olabilir? Aklıma SSD'nin ömrünü tamamlamış olması veya işlemcinin sıcaklığı yüzünden olabileceği geliyor. Dediğim gibi daha önce böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. Uzun oldu kusura bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD ile benzer problemler yaşadım. Attığım dosyalar kayboluyordu kendi kendine silinip bişeyler oluyordu. En sonunda sata’da birdaha göremedim. SSD ömrünü tamamlamış olabilir farklı bir disk ile kurulum denermisin?

HDD ile benzer problemler yaşadım. Attığım dosyalar kayboluyordu kendi kendine silinip bişeyler oluyordu. En sonunda sata’da birdaha göremedim. SSD ömrünü tamamlamış olabilir farklı bir disk ile kurulum denermisin?

2 TB'lık HDD'ye kurulum deneyebilirim ama format ekranında 'Windows bu diske kurulamaz mobil disk' tarzı bir şey yazıyor.

2 TB'lık HDD'ye kurulum deneyebilirim ama format ekranında 'Windows bu diske kurulamaz mobil disk' tarzı bir şey yazıyor.
Sata 1 e onu takip komple bicimlendirin. Sata 2 de ise ondan olabilir boşta çok sıcak termal macun yenileme gerekebilir, sıvı soğutmanın pompası çalışıyor mu birde dinleyin.

Sata 1 e onu takip komple bicimlendirin. Sata 2 de ise ondan olabilir boşta çok sıcak termal macun yenileme gerekebilir, sıvı soğutmanın pompası çalışıyor mu birde dinleyin.

Termal macunu sene başında MX4 kullanarak yeniledim. Sıvı soğutmanın pompası çalışıyor olsa gerek fanlar radyatörden sıcak hava üflüyor çünkü. Dediğim gibi format atana kadar kullanıyordum sene başında termal macun yenileyip format atmıştım en son.

Termal macunu sene başında MX4 kullanarak yeniledim. Sıvı soğutmanın pompası çalışıyor olsa gerek fanlar radyatörden sıcak hava üflüyor çünkü. Dediğim gibi format atana kadar kullanıyordum sene başında termal macun yenileyip format atmıştım en son.
Hicam HDD'de çok onemli bisey yoksa sata 1 e onu bağla dene olursa SSD gorunuyor sana.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı