Altay AMT Dünyanın En İyi Tanklarından Birisidir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
SİHA'lar yerli değil muhabbetini yeni kapatmışken Altay'ı da gömmeye başlamayalım. %100 yerli olamayabilirler ama gayet iyi makineler. Altta bombalanan terörist için yerlilik oranı bi şey ifade etmiyor :)

Dosya Ekleri

• 2018-12-15.png
    2018-12-15.png
    56,3 KB · Görüntüleme: 85
Herhangi bir aracın bir çivisi dahi Türkiye'de yapılsa bu iyi bir şeydir kimsenin itirazı yok zaten. Benim itirazım birilerinin cahil halkı kandırmak için "yüzde yüz yerli" yalanını söylemeleri.

Herhangi bir aracın bir çivisi dahi Türkiye'de yapılsa bu iyi bir şeydir kimsenin itirazı yok zaten. Benim itirazım birilerinin cahil halkı kandırmak için "yüzde yüz yerli" yalanını söylemeleri.
Sonra birileri de bunu duyduktan sonra %100 yerli değil bunun şurası şuraya ait demesi :D yorumun için teşekkürler.
Güzel, beğendim.
Çok teşekkürler.

SİHA'lar yerli değil muhabbetini yeni kapatmışken Altay'ı da gömmeye başlamayalım. %100 yerli olamayabilirler ama gayet iyi makineler. Altta bombalanan terörist için yerlilik oranı bi şey ifade etmiyor :)
Evet %100 yerli diye bir şey yoktur :D senin ürettiğin çikolatanın bile dayandığı bir yer ama neyse değil mi :D sonuçta sağlam makineler ve ilk ürettiğimiz tank olsa da sağlam tank ve dediğin gibi öldürülen teröristler için yerlilik oranı önemli değil. :D

Son düzenleme:
Sonra birileri de bunu duyduktan sonra %100 yerli değil bunun şurası şuraya ait demesi :D yorumun için teşekkürler.

Çok teşekkürler.
Arada fark var ama aynı şey değil. %100 yerli diyen %100 yalan söylüyor lakin orası burası yerli değil diyen doğruyu söylüyor.

Arada fark var ama aynı şey değil. %100 yerli diyen %100 yalan söylüyor lakin orası burası yerli değil diyen doğruyu söylüyor.
Evet olabilir ama orası burası yerli değil de yani o adam gelsin de ekonomik durumumuza ve bulunduğumuz döneme göre yerli parça üretsin o zaman.

Arkadaşlar bir şeyi karıştırıyorsunuz, tutturmuşsunuz birincisi, 21. yüzyılda her şey yüzde yüz yerli olamaz her ülke birbirine bağımlıdır, ikincisi Amerika bile bazı parçaları dışarıdan alıyor diye. Arada fark var, parçaları dışarıdan alan Amerika 30 bin tane M1 tankı üretebiliyor ama, Türkiye peki ? Aynı şey teknolonide de geçerli, önemli olan mühendislik olarak yerli olmak, yoksa bizim "yerli" silah şirketleri gibi her aracın motorunu dışarıdan alıp zırh kaplama yapıp yerli demek çok kolay. Yemek masası kadar bir alana 1500 beygir güç sığdırabilecek mühendislik gücü var mı ülkede? Olmadığı ortada zaten.

Kim ya bu birileri? Her türlü mesajınızda sürekli olarak bahsettiğiniz ve gard aldığınız kişiler. Tanklar hakkında sizden daha bilgili insanlar tanıyorum, onlar bile Altay hakkında net şekilde konuşamazken tahminler üzerinden bir tankı tüm dünyanın en iyi tankı ilan etmek ne kadar doğru? Nesnel değilsiniz tamam, akılcı olun bari. Daha tank ortada yok. Biz diyor muyuz dünyanın en iyi savaş uçağı TF-X diye? Kaynak aradım kaynak da yok. Boş sıkmayın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı