AltF4Game Ne Kadar Güvenilir?

Killshot011

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Geçen hafta bir başka forumda sponsorluk almışlar, bu şekilde gördüm sitelerini. Şu an da piyasada en ucuza oyun alabileceğiniz site burası. Mottoları "steam'deki indirimli oyunları bile ekstra %30 indirimle satıyoruz". Bir kaç oyun aldım baktım sorun yok, ekledim kütüphaneye oynuyorum. Ama soru şu, bu adamlar nasıl oyunları bu kadar ucuza satıyor?

Herhalde sırf biz mutlu olalım diye adamlar ekstra indirimle oyun satmıyordur. Ben başta kendilerinin oyunları toplu olarak daha da ucuza alıp bize küçük bir kar oranıyla sattığını sanıyordum ta ki kendileri "bizim sitemizde ekli olması önemli değil siz oyunun steam linkini atın biz yine yüzde 30 indirimle satarız" demelerine kadar. Bunu denemek amaçlı 2 oyun istedim böyle ve adamlar dakikalar içerisinde satışı gerçekleştirdi. Yani bu ne demek, bu, adamların oyunu direkt steamden alıp atmaları demek.(Bilmeyenler için söyliyim kendileri bütün oyunları steam üzerinden hediye olarak gönderiyor, key satışı yok).

Yani adamlar bilerek zararına oyun alıp satıyor. Peki neden? Babalarının hayrına mı? Bence kesin bir terslik var bu işte. Aklıma gelen 2 durum şu oldu.
1- Kara para aklamak için. Nasıl? Adamların elinde kirli 200 lira var. Size 100 Tl'lik oyunu satın alıp 70'e satıyorlar. Faturalandırırken de 200'e sattık diyorlar. Böylece ellerine temiz 170 lira geçmiş oluyor.

2- Satın almak için kullandıkları kartlar karşılıksız çıkacak. Bilmiyorum böyle bir mümkün mü ama bundan 4 sene evvel ben bir arkadaşıma paypal kartla CS:GO alıp atmıştım. Bir hafta sonra durduk yere ikimizin de hesapları bloke oldu. Hiç bir oyun oynanmıyor, kimseyi ekleyemiyorduk. Uyarı olarakta bu hesapta dolandırıcılık faaliyetinden şüpheleniyoruz steam destekle iletişime geçin yazıyordu. Bende steam iletişimle konuştum, onlarda işte hesabımı ilk hangi şehirde açtım, kullandığım kartın son 4 hanesi, gelen faturalardan biri felanla kimliğimi kontrol edip hesapların blokesini açtılar geri.

Şimdi ya bu site de aynısını yaparsa? Bu mümkün mü? Millete çalıntı/karşılıksız/limiti dolmuş kredi kartlarıyla ucuza oyun satıp satıp sonra Arjantin'e kaçmasınlar? Çok büyük vurgun yaparlar. Şimdi atılan oyunlar CD key olsaydı, o oyunun geri çekilme şansı olmazdı ama steam üzerinden hediye atılan oyunun bazen geri çekilmesi, silinmesi gibi durum olabiliyor. Bende bundan korkuyorum.

Şu an aldığım oyunları iyi güzel indirdim oynuyorum ama ya yarın bir terslik çıkarsa diye de korkuya kapıldım.

Sitenin oyunları göndermek için kullandığı 2 tane steam hesabı var onlarda bunlar.

Ucuz satmalarının sebebi TL harcayınca ''Grand Prix'' etkinliğinde daha fazla puan kazanabilmeleri için bu fazla puan onlara steam seviyesi olarak geri dönüyor. Ben 10 TL harcadım şuan 24 Seviyeden 39 Seviye oldum. Daha para harcayamadım bakiye olarak duruyor.

6 oyun aldım ben dün 10 dakika içinde gönderdiler.ben tavsiye ediyorum.riskli olduğunu düşünen almasın.sonuçta bu şelikde yüzde 30 fiyat kırıp satan çok kişi var. 🤓

Ucuz satmalarının sebebi TL harcayınca ''Grand Prix'' etkinliğinde daha fazla puan kazanabilmeleri için bu fazla puan onlara steam seviyesi olarak geri dönüyor. Ben 10 TL harcadım şuan 24 Seviyeden 39 Seviye oldum. Daha para harcayamadım bakiye olarak duruyor.
Bütün hesaplarının 1 level olduğunu düşünürsek bence kendileri steam hesap leveliyle ilgilenmiyorlar.

Bana da etkinlik ile bağlantılı gibi geldi. İndirimlerden sonra bu uygulamaya devam ederlerse belli olur olay.

Oyunu hediye olarak atmaları ve bu kadar ucuz olması bana da aşırı şaibeli geldi. GameSatış'ta yine neredeyse aynı orada %30 yerine %20 indirimle satıyorlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı