Altın çıkar mı yoksa piyasadan silinir mi?

Zannetmem dünya'da rezervleri azalıyor yükselişe geçebilir ama kısa vadede yükselmez bence millet Full kripto paralara yöneldi ve haklılar da iyi yatırım yaptıkça kripto paralar kazandırıyor yani diyeceğim şudur ki uzun vadede artabilir.

Eğer yüzbinlerce ton altın içeren bir meteor dünyaya çarpıp dünyanın altın miktarını bir anda yüzlerce katına çıkartırsa değeri silinir.

Gram altın 2 bacaklı bir yatırım aracı. Yani hem usd/try hem de ons altının değeri etkiliyor. 2075$'dan beri düşüş trendide. Ara sıra tepki yükselişleri olsa da düşüş kanalında devam ediyor. Bu işle ilgilenler güzel grafikler çiziyorlar. Usd/try'da faizlerden dolayı bir yükseliş beklemediğim için ben şuan almıyorum. Uzun vadede altın kaybettirmeyeceğini düşünüyorum. Tabii karar sizin. Söylediklerim yatırım tavsiyesi değildir kendi fikrimdir.

Sevgili dostum bir kuyumcu olarak başlığı görünce gülümseyerek konuya girdim. dolar 2 sene önce yine 7 tl bandını geçmişti o zaman altının gr fiyatı 278 tl civarıydı, şuan 7 küsürlerden düştü dolar ama altın 404 tl şu saat itibariyle. Harem altın uygulamasından bakmanı tavsiye ederim haber kanalları ve gazetelerden altın fiyatı bakılmaz. günde 30-35 tl değiştiği günler oluyor. yatırım yapacaksan cumhuriyet altını alacaksın. çeyrek,yarım ve tam altın al diyenelere kulak asma. işin aslı altın her zaman değer kazanır ve seni üzmez ama uzun vadede.

Altın bugün gün içinde 411 rakamlarını gördü doların desteği ile dolar az yardım etse altın yıl sonuna kadar en az 470 diyorum ben. Yatırım yapmak istiyorsan geçen hafta keşke alsaydın eğer almadıysan bunlar alım fırsatı.

Sevgili dostum bir kuyumcu olarak başlığı görünce gülümseyerek konuya girdim. dolar 2 sene önce yine 7 tl bandını geçmişti o zaman altının gr fiyatı 278 tl civarıydı, şuan 7 küsürlerden düştü dolar ama altın 404 tl şu saat itibariyle. Harem altın uygulamasından bakmanı tavsiye ederim haber kanalları ve gazetelerden altın fiyatı bakılmaz. günde 30-35 tl değiştiği günler oluyor. yatırım yapacaksan cumhuriyet altını alacaksın. çeyrek,yarım ve tam altın al diyenelere kulak asma. işin aslı altın her zaman değer kazanır ve seni üzmez ama uzun vadede.
Ben altın katılım hesabı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı