Altın hesabı için banka tavsiyesi

Mami4293

Decapat
Yakın zamanda altın hesabı açmayı düşünüyorum, altını evde saklamaktansa bankada durmasını istiyorum faiz işine girmek istemiyorum. Sizce hangi banka ile çalışmalıyım? Hesabı olan arkadaşlar yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Yakın zamanda altın hesabı açmayı düşünüyorum, altını evde saklamaktansa bankada durmasını istiyorum faiz işine girmek istemiyorum. Sizce hangi banka ile çalışmalıyım? Hesabı olan arkadaşlar yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Faiz işi olmayacak ise her banka aynıdır. Ancak yinede devlet bankalarıyla çalışmakta yarar vardır diye düşünüyorum.

Genel olarak;

- Minimum işlem tutarı 0,01 gramdır.
- Vadesiz altın mevduat hesabınızdaki birikiminiz 100.000 TL karşılığına kadar devlet güvencesi altındadır.
- Depolanan altınlar 995/1000 saflıkta muhafaza edilir.
- İstediğiniz zaman altın alım satımı yapabilirsiniz.

Faiz işine girmek isteseniz de zaten faizler düştü bir mantığı olmaz. Faiz istemediğiniz için en mantıklısı "altına dayalı kira sertifikası" ile hazine bakanlığına vermeniz olur. (tabi şartları sağlıyorsa:şartlar ) Onun dışın da hangi bankaya yatırdığınızın sizin açısın dan pek bir önemi yok (faiz istemediğiniz için) ama milli açı dan yerli bankaları tercih ederseniz GSYH için dolayısı ile hepimiz için daha faydalı olur.

Uzun vadeli düşünüyorsan at Kuveyttürk'e 2-3 yıllık her ay düzenli olarak altınlarını koy değerlensinde değerlensin. Kısa vadelide düşünüyorsan Kuveyttürk işini her zaman görür. Alım için güzel kurlarıda var altında.

Kuveyt'e geçtikten sonra Seninbankan diye bir olay var avantajlı kurlar ve avantajlı katılma payları veriyorlar bir araştır derim.

Arkadaşlar herkes katılım bankalarından örnek vermiş ama konu sahibinin vadesiz altın hesabı açması yeterli. Faizsiz tag'ini görünce niye direk katılım yapıştırıyorsunuz. Ya da elinde fiziksel altın var ise kasa kiralayabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı