Tam ekran oyunlarda masaüstünde bir şey açılmış gibi görev çubuğu aktif oluyor

h0ca

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar,
Başlıkta tam açıklayamadım ama örneğin tam ekran film izlerken başlat çubuğu aktif oluyor yani sanki klavyeden Windows tuşuna basmışım gibi(ama başlat tuşu açılmıyor) yani alttaki başlat-görev çubuğu aktif oluyor.
Aynı şekilde oyun oynarken birden şiddetli bir kasma oluyor ve anlıyorum ki yine masaüstüne dönmüş gibi film izlerkenki olayın olduğunu fark edip hemen Alt Tab yapıp oyuna geri dönüyorum ve kasma düzeliyor.
Sanki oyunları Alt Tab yapınca FPS sınırlaması olur da masaüstü kasar ya o tarz bir durum gibi ama çözüm bulamadım.
Çok ciddi bir sorun değil ama can sıkıyor. Film izlerken mouse yanıma izliyorum çünkü başlat çubuğu görünüyor vs...
Başlat çubuğu kilitli.
Başlat çubuğu otomatik gizlemede falan değil.
Windows 10 orijinal.
Çözüm fikri olan varsa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
CMD'ye sağ tıklayın
Yönetici olarak çalıştır'a tıklayın
Tek tek şu komutları yazın:

Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

sfc /scannow

Bilgisayarı yeniden başlatın.

Bu çıktıyı alırsanız Windows hatalı dosyaları bulmuş ve onarmış demektir. Hala devam ederse formatlamayı deneyin. O da işe yaramazsa muhtemelen donanımsaldır.
wfcfasrd.png

CMD'ye sağ tıklayın
Yönetici olarak çalıştır'a tıklayın
Tek tek şu komutları yazın:

Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

sfc /scannow

Bilgisayarı yeniden başlatın.

Bu çıktıyı alırsanız Windows hatalı dosyaları bulmuş ve onarmış demektir. Hala devam ederse formatlamayı deneyin. O da işe yaramazsa muhtemelen donanımsaldır.Eki Görüntüle 2181549
Bunu yapmıştım daha önce. Başarılı yazdı. Ama hala devam ediyor.
Donanımsal olması mümkün değil sistem yeni ve sistemi topladığımda ortaya çıkan bir sorun değildi sonradan olmaya başladı.

Arkadaşlar selamlar,
Başlıkta tam açıklayamadım ama örneğin tam ekran film izlerken başlat çubuğu aktif oluyor yani sanki klavyeden Windows tuşuna basmışım gibi(ama başlat tuşu açılmıyor) yani alttaki başlat-görev çubuğu aktif oluyor.
Aynı şekilde oyun oynarken birden şiddetli bir kasma oluyor ve anlıyorum ki yine masaüstüne dönmüş gibi film izlerkenki olayın olduğunu fark edip hemen Alt Tab yapıp oyuna geri dönüyorum ve kasma düzeliyor.
Sanki oyunları Alt Tab yapınca FPS sınırlaması olur da masaüstü kasar ya o tarz bir durum gibi ama çözüm bulamadım.
Çok ciddi bir sorun değil ama can sıkıyor. Film izlerken mouse yanıma izliyorum çünkü başlat çubuğu görünüyor vs...
Başlat çubuğu kilitli.
Başlat çubuğu otomatik gizlemede falan değil.
Windows 10 orijinal.
Çözüm fikri olan varsa çok sevinirim.

Görev yöneticisinden Windows Gezgini'ni yeniden başlatın.

Windows tuşu + r basın gelen yere "C:\Windows\System32\ctfmon.exe" tırnak içindeki kodu yazıp çalıştırın. Sonra film izlerken tam ekran yapınca gözüküyor dediniz yine film açıp tam ekran yapın gözükürse Windows tuşuna 2 kere basın çubuğun gitmesi lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı