Altruistics Service nasıl silinir?

UfukGazi

Hectopat
Bilgisayarımda altruistic diye bir yazılım olduğunu fark ettim.
Silmek için YouTube vb. yerlere baktım ama ben ne yaparsam yapayım hiçbir şekilde silemiyorum. Silinmeme nedeni klasör veya programda açık diyor. Hangi program olduğu hakkında hiçbir fikrim yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımda altruistic diye bir yazılım olduğunu fark ettim.
Silmek için YouTube vb. yerlere baktım ama ben ne yaparsam yapayım hiçbir şekilde silemiyorum. Silinmeme nedeni klasör veya programda açık diyor. Hangi program olduğu hakkında hiçbir fikrim yok.
Altruistics.exe, madeni para madenci virüsü tarafından oluşturulan kötü amaçlı bir işlemdir. Daha önce de belirttiğim gibi, Altruistics.exe bir madeni para madenciliği virüsüdür. Yürütme dosyasının adları farklı olabilir, ancak sonuçları genellikle aynıdır.

Hocam acilen malwarebytes ve kaspersky.

Altruistics.exe, madeni para madenci virüsü tarafından oluşturulan kötü amaçlı bir işlemdir. Daha önce de belirttiğim gibi, Altruistics.exe bir madeni para madenciliği virüsüdür. Yürütme dosyasının adları farklı olabilir, ancak sonuçları genellikle aynıdır.

Hocam acilen Malwarebytes ve Kaspersky.

Kaspersky var, malearebytes kuramadım.
Kaspersky nasıl kullanılır bilmiyorum.
Yardımcı olur musunuz?

Malwarebytes'ı kurdum hocam nasıl temizliycem.

Hocam Malwarebytes üzerinde tarama yapmak için;

1674259998145.png

Scan butonuna değil, Scanner yazısı civarına tıklayın.

1674260054099.png

"Advanced scanners" butonuna tıklayın.

1674260138226.png

Custom Scan seçeneği altındaki "Configure scan" seçeneğine tıklayın.

1674260168660.png

Tüm disklerinizi seçin, Scan for rootkits seçeneğini aktifleştirin ve taramayı "Scan" tuşuyla başlatın.

Dosya Ekleri

• 1674259976407.png
    1674259976407.png
    25,8 KB · Görüntüleme: 102
Hocam Malwarebytes üzerinde tarama yapmak için;

Eki Görüntüle 1639691
Scan butonuna değil, Scanner yazısı civarına tıklayın.

Eki Görüntüle 1639692
"Advanced scanners" butonuna tıklayın.

Eki Görüntüle 1639695
Custom Scan seçeneği altındaki "Configure scan" seçeneğine tıklayın.

Eki Görüntüle 1639696
Tüm disklerinizi seçin, Scan for rootkits seçeneğini aktifleştirin ve taramayı "Scan" tuşuyla başlatın.
Kaspersky yok paralı Norton 360 kullanıyorum onunla tam tarama yapsam yeterli olur mu?

Kaspersky yok paralı Norton 360 kullanıyorum onunla tam tarama yapsam yeterli olur mu?
Maalesef tam yeterli olmayabilir. Yine de virüs taraması yapın. Ardından Malwarebytes indirip bir tarama da oradan gerçekleştirin. İyi akşamlar...

Geri
Yukarı