Çözüldü Altta oyun açıkken masaüstü donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Charaa

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Laptop kullanıyorum bazı oyunlarda Alt+Tab attığım zaman her şey çok yavaşlıyor. Mesela Discord'da mikrofonu kapatacağım. 1 saniyelik iş 15 saniye kapatamıyorum donmadan dolayı. Masaüstünde hiçbir uygulamada bir şey yapamıyorum ama oyunda böyle bir donma olmuyor. Neden olur, bir çözümü var mı?

Çözüm
İşlemci 55-60 derece :/
Isı sorunu.
Kendiniz yapabileceğinize inanıyorsanız kendiniz evde temizleyin.

Bu video yardımcı olacaktır:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mesajı çözüm olarak işaretlerseniz çok sevinirim.
Hızlarınız normal.
Tamamen ısı sorunu gibi gözüküyor.
En son ne zaman BIOS güncellemesi yaptınız?
O konu çok garip. Ben PC'yi aldığım zamandan beri 1 kere güncellemiştim ama 2018 falandı. Unutmuşum 4,5 ay önce baktım 2019'da gelen en son sürüm kendiliğinden kurulmuş. Kimseye de vermemiştim PC'yi anlam veremedim. Yani son sürüm kurulu ama ona eminim

O konu çok garip. Ben PC'yi aldığım zamandan beri 1 kere güncellemiştim ama 2018 falandı. Unutmuşum 4,5 ay önce baktım 2019'da gelen en son sürüm kendiliğinden kurulmuş. Kimseye de vermemiştim PC'yi anlam veremedim. Yani son sürüm kurulu ama ona eminim.
Tamamdır.

Rica etsem MSI Afterburner yükleyip boşta ısı değerlerinizi söyler misiniz?

1619927054307.png

Tamamdır.

Rica etsem MSI Afterburner yükleyip boşta ısı değerlerinizi söyler misiniz?

Eki Görüntüle 1002919

Isı sorunu.
Kendiniz yapabileceğinize inanıyorsanız kendiniz evde temizleyin.

Bu video yardımcı olacaktır:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mesajı çözüm olarak işaretlerseniz çok sevinirim.

Çözüm
Arkada birkaç uygulama açıkmış, kapattım. Şu an maks. 55 minimum 50, az da olsa fark etti ama yine de oyunlarda 80 altına inmiyor.

Geri
Yukarı