Altyapı en doğru nasıl sorgulanır?

Mythpac

Hectopat
Şu an 16 Mbps internet kullanıyorum ve farklı firmalarda altyapı sorgulayıp baktığımda altyapımı 16 Mbps'e kadar desteklediği yazıyor ama Millenicom'dan baktığımda altyapımın desteklediği maksimum hızı 62 Mbps alabileceğim yazıyor ve bana ona göre paket teklif ediyor. Ben kime güveneceğim? Gerçekten o kadar destekliyor mudur altyapı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Türknet kaç MBPS gösteriyor? Sorguladığınız siteler neler?

Hat değerlerinizi paylaşırsanız altyapınızın kaldırıp kaldırmayacağını @Murat5038 söyler. :)

Tek tek sitelerden sorgulattığımda karşıma çıkan altyapımın desteklediğini söyledikleri maksimum hızları yazıyorum.
Netspeed:62 Mbps
Extranet:18 Mbps
Türknet:16 Mbps
Millenicom:62 Mbps
Türk Telekom üzerinden sorgulattığımda kendi binamda altyapı bulamadı ama aynı cadde üzerindeki başka bir binaya baktığımda Hipernet desteklediği yazıyordu.O kadar kafam karıştı ki ne yapacağımı bilemiyorum.
Türknet kaç MBPS gösteriyor? Sorguladığınız siteler neler?

Hat değerlerinizi paylaşırsanız altyapınızın kaldırıp kaldırmayacağını @Murat5038 söyler. :)
Ekledim değerleri.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    19 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleme:
Çıkan sonuçlara göre boşta port olmadığı için ADSL üzerinden 16 Mbps'e kadar hız alabileceğin görünüyor. Ama hattın üzerinden, boşta VDSL portu olduğunda ve geçtiğinde 62 Mbps'e kadar hız alabilirsin. Tavsiyemdir: Türk Telekom'a bulaşma.

Ekledim değerleri.
ADSL kullandığın için VDSL değerlerini göremeyiz. ADSL'e göre 20 civarı alabiliyorsun hızı.
VDSL ile 16/18 yazmaları ütopik :) 62 denilen doğru eğer VDSL altyapısı varsa çekilebilirse. Paket olarak 50 Mbps alabilirsin büyük ihtimal.

Yeni konular

Geri
Yukarı