Altyapı farklı sitelerde VDSL gözüküyor ama Vodafone'nin sitesinde ADSL gözüküyor

Sawi

Hectopat
Merhaba 1 yıl önce Vodafone geçmiştik. Normalde Türk Telekom daydım fakat Vodafone Türk Telekom'dan bile iyi geldi Vodafone 12 downloand 0,70 upload verirken Türk Telekom'dan 4 download 0,15 upload alıyordum. Bu kadar yavaş fakat bugün sorgulama yaptım bu kadar düşük olması imkansız dedim alt kat en az 40 downloand alırken ben Max 10 alıyorum. Sorgulama yaptım VDSL 70 download çıktı fakat kutu ADSL 3 farklı siteden sorgulama yaptım hızlar aynı fakat sorun şu.
Modemi aldığım firma Vodafone ile anlaşma yaparken sizin altyapınız ADSL destekliyor dedi fakat 3 farklı siteden çıkan sonuç VDSL'di.

Not: Vodafone'den sorgu yaptığımda farklı sonuçla karşılaştım ADSL çıktı fakat ona mı? Güveneyim 3 siteye mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_25.png
    Screenshot_25.png
    38,2 KB · Görüntüleme: 25
  • Screenshot_26.png
    Screenshot_26.png
    26,4 KB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot_27.png
    Screenshot_27.png
    19,4 KB · Görüntüleme: 29
  • Screenshot_28.png
    Screenshot_28.png
    36,7 KB · Görüntüleme: 18
  • Screenshot_29.png
    Screenshot_29.png
    87,8 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleyen: Moderatör:
Alt komşunuz sizden yüksek bir hız alıyorsa vardır bunda birşey. Vodafone'yi arayın belki yardımcı olurlar. Taahhüt yaptırdıysan yardımcı olurlar mı bilmiyorum.

Bahsi geçen saha dolabı/santral denen yerde hem ADSL hem de VDSL kartları vardır. Bunlarda port çıkışları bulunur. ADSL artık çok kullanılmadığından boştur büyük ihtimal. Komşuların VDSL kartından internet alırken sen ADSL kartından alıyor olabilirsin. Bu kartlar Türk Telekoma ait. Vodafone gibi firmalar bunları kiralıyolar. Vodafone Türk Telekomdan ADSL kartı kiralamış olabilir. Ayrıca altyapı yeni çekilmiş de olabilir.

Geri
Yukarı