Rehber Altyapı ile Discord bot oluşturma

3507Enes

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
[REHBER] altyapı ile Discord bot oluşturma.

Adım 1;

Discord.dev sitesininden bot oluşturmamız lazım link le girdikten sonra oraya Discord hesabınız ile giriş yapın ve ardından.
Sağ üst köşedeki "New application" kısmına basın.

1677683585672.png

Ardından açılan kısmında bot a ad verip terms of service and developer policy kısmını kabul ediyoruz.
Ve create kısmına basıyoruz.

1677683637062.png

Bot kısmına tıklıyoruz.

1677683739793.png

Ve add bot a basıyoruz ve yes do it diyoruz.

1677683792635.png

Ve botumuz oluştu token kısmından copy e tıklıyalım.

1677683876309.png

Ve son bir işlem daha yapmamız lazım.

1677684639534.png

Bot kısmından aşağı azıcık indirdiğimizde 3 tane yer çıkcak orları açıp kaydedin.

Botumuz oluştu bunu herhangi bir bir yere yapıştırın ve kimseye vermeyin!
adım 2;

GitHub EmirhanSarac Bot buradaki bot hazır ve bunu kuracağız. İlk olarak Glitch i açalım ve kayıt olup giriş yapalım
Sağ üst köşeden New procet kısmına basalım ve açılan kısmın altında import from GitHub var oraya basalım ve açılan yere GitHub - EmirhanSarac/discord-altyapi-bot: Discord Bot Altyapısı - Discord.js v14 Altyapı bu linki yapıştıralım ve tamam a basalım.
adım 3;
şimdi botumuzu aktif edelim.
Açılan yerde ayarlar. JSON girelim ve prefix kısmına bot a seslenmeniz için olan anahtar ı oraya yazın örnek;
Yardım.
Sahip ID'ye de Discord ID nizi yapıştırın (Discord da mesaj ınıza sağ Click yapıp ID'yi kopyalar)
Token kısmına bir şey yapıştırmayın.
Açılan kısımda sol kısımda. Env olacak oraya tıklayın ve Discord developer portal kısmına girip botumuzun tokenini kopyalıyalım.
Ve. Env kısmından token kısmına yapıştıralım.
Ve altkısımda logs kısmına tıkladığımızda böyle bir görüntü varsa olmuştur.

1677684921912.png

adım 3;
Botu sunuzunuza eklemek için önce Discord. Dev de general ınformation kısmına girin aşağı kaydırdığınızda applıcatıon ID kısmından ID'yi kopyaların buna benzer.
(1080508547252621312)
Ve ardından Buraya gir sayfasına girelim ve sarı yazıyla olanları tick liyelim.

1677685213934.png

böyle bir link oluşuyor buradan botunuzu çağırın.
not: Botunuzun aktif olması için glitch sayfası açık olması zorundadır
Botu 7/24 tutmanın yöntemini de konuya ekleyeceğim şu anlık bu kadar

yakında gelecekler;
Botu 7/24 yapma!
Bot a komut ekleme!

Son düzenleme:
İhtiyacı olanlar için yararlı bir rehber gibi hocam. Env detayına da değinmişsiniz. Ben de düşünüyorum detaylı bir rehber yapmayı. Altyapı sizin olsa çok daha güzel olabilirdi. Elinize sağlık.

İhtiyacı olanlar için yararlı bir rehber gibi hocam. Env detayına da değinmişsiniz. Ben de düşünüyorum detaylı bir rehber yapmayı. Altyapı sizin olsa çok daha güzel olabilirdi. Elinize sağlık.

Sağ olun hocam. Şu anlık daha V14'ü çözemedim kendi altyapımı yaparsam paylaşacağım.

Rehber yararlı ancak altyapı kalitesiz yazılmış. Ayrıca oldukça eski bir altyapı, sadece temel ihtiyaçları güncellenmiş.

Evet sadece güncelleme almış atlyapıyı geliştirmeyi deneyeceğim.

Gereksiz intentler gereksiz RAM kullanımına sebep olacaktır.

Dediğim gibi altyapıyı ben yapmadım ama altyapıyı geliştirmeye çalışacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı