Altyapı kalitem düştü

Mertb4kiee

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar oturduğum mevkide port sıkıntısı vardı. Altyapım 80 Mbps destekliyordu ve Vodafone üzerinden 50 Mbps bir paket kullanıyorum. Geçenlerde internet gitti ve arıza kaydı açtıktan sonra aynı gün Vodafone ekipleri gelip sorunu halletti. Sorunu öğrenmek istediğimde port eklendiği için ayarlamalar yapmak gerekiyordu dediler. O günden beri internet hızımda düşüş var. Modem arayüzünden hat bilgisi değerlerini paylaştım. Altyapının hız değerini düşürmüşler ve anladığım kadarıyla Vodafone, 50 Mbps paket kulladığım halde 33 Mbps hız veriyor. Okuduğunuz için teşekkür ederim ne gibi bir yol izlemeliyim?

CFBFB075-966D-4263-B4A2-0E565E8B2D8B.png

Bu olayı tek ben yaşıyorum sanıyordum neyse ki tek değilmişim. Turktelekom'dan Turknet'e geçmeyi düşünüyordum 1 yıldır. İlk zamanlarda sorgulama yaptığımda 94 mbps hız verdiği gözüküyordu. Sonra bu hız 74 mbps' ye düştü. Şimdi baktığımda ise 63 mbps düşmüş. Şubat'ta geçmeyi düşünüyorum umarım o zaman kadar düzelir. Düzelmezse ne yapmam gerektiğini bilen biri yazarsa çok sevinirim.

Merhabalar oturduğum mevkide port sıkıntısı vardı. Altyapım 80 Mbps destekliyordu ve Vodafone üzerinden 50 Mbps bir paket kullanıyorum. Geçenlerde internet gitti ve arıza kaydı açtıktan sonra aynı gün Vodafone ekipleri gelip sorunu halletti. Sorunu öğrenmek istediğimde port eklendiği için ayarlamalar yapmak gerekiyordu dediler. O günden beri internet hızımda düşüş var. Modem arayüzünden hat bilgisi değerlerini paylaştım. Altyapının hız değerini düşürmüşler ve anladığım kadarıyla Vodafone, 50 Mbps paket kulladığım halde 33 Mbps hız veriyor. Okuduğunuz için teşekkür ederim ne gibi bir yol izlemeliyim?

Eki Görüntüle 1231395
Tahminimce ya dolabı taşımışlar ya da uzaktaki bi dolabın portuna aktarmışlar. Bi ihtimal de aynı dolapta farklı porta aktardıklarını düşünürsek o port sıkıntılı da olabilir.

Pek anlamam ama Süperonline'da yaşadığım hız problemiyle ilgili gelen mesajlara göre, örneğin sana gelen hat 20 kişilikse abone geldikçe yatırım yapıp band genişliğini arttırmak yerine 40 kişiye veriyorlar hat şişiyor.

Bu yasal mı? Ben zamanında 50 Mbps hızında paket aldım diyelim ve tam olarak bu hızı alabiliyorum. Adam geldi ekstra port ekledi hızım 35 Mbps oldu. Bunun yasal olduğunu pek düşünmüyorum.

Tabiki yasal değil! Veremediği hizmeti satıyor yetmiyor taahhüt yapıyor normalde 1 yıldan fazla süreli sözleşmeden hiçbir sebep belirtmeden çıkabiliyorsun. Her şeyi akıllarınca kanun etrafından dönecek şekilde düzenliyorlar. Misal gelen teknik ekip hız testini açıyor speedtest 2 kat yüksek gösteriyor ,sorun yoktur diye talebi kapıyorlar lakin indirme hızına bakıyorsun ben 200mb kullanıyorum 5mb/sn civarı indirme hızı var. Adam diyor, bak hız testinde sorun yok youtubede steamde sorun var. E sayfalar geç açılıyor diyorsun aynı şeyi tekrar ediyor. Taahhüt iptali içinse ceza yerine sözleşme iptal bedeli felan diyorlar. Uğraştırıyorlar insanları. Size tavsiyem taahhüt olamayan firmalardan bağlantı alın kafanız rahat olsun.

Nasıl bir yok izlemem gerekiyor peki ve yapabileceğim bişey var mı?
Konunun üstüne gidin, sürekli arayın darlayın. Çözmek zorundalar. Ayrıca vadettikleri hızı vermedikleri için cayma bedeli ödemeden çıkabiliyosun diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı