Altyapı Millenicom'da 65Mbps gözüküyor fakat Türk Telekom'da ADSL desteklediği yazıyor

B4TUR

Decapat
Ben Türk Telekom kullanıyorum ADSL ve 8Mbps internet alıyorum. Türk Telekom'un sitesinden altyapı sorgulattığımda ADSL desteklediğini söylüyor fakat Millenicom'dan altyapı sorgulattığımda 65Mbps'ye kadar desteklediği yazıyor. Acaba Millenicom'un ayrı bir altyapısı mı mevcut bulunduğum yerde?

1.png

Adsız.png

Eğer iki taraftan birisi hatalı ölçüm yapmadıysa büyük ihtimalle Millenicom Superonline altyapısı üzerinden internet hizmeti verecektir.

Hocam benzer durum başımıza geldi. Türk Telekom 16Mbps, Millenicom 65Mbps hız verebileceğini söyledi. Millenicom aldık, 35Mbps olan paketten, 33–34Mbps hız da aldık. Türk Telekom'u aradım, hiç internetim yokmuş gibi. İnternet bağlatacağım, maksimum hız nedir diye sordum. 16Mbps dediler. Başka firma 35 veriyor dedim, olmaz altyapı bu kadar destekliyor dediler. Bağlattım bu hızı alıyorum dedim, yalan yanlış iş yapıyorsunuz dedim dalgaya alıp kapattım. Üstelik Millenicom, Türk Telekom altyapısı kullanıyordu. Böyle garip bir olay yaşadık kısaca.

Geri
Yukarı