Altyapı Neye Göre Değişir?

Rustyn

Hectopat
Merhabalar öncelikle. Bugün TürkNet'in sitesinden altyapı sorgulamaya girip altyapımı sorguladım. En fazla verebilecekleri hız 16 Mbps olarak çıktı. Bu arada biraz yüksekte oturuyorum şehir bölgelerinden bu da bana gayet normal geldi fakat bizim yaklaşık 1.5-2 KM daha uzağımızda ve yükseğimizde olan '' Sopeli Doğal Yaşam Merkezi '' adlı yere 35 Mbps çıktı. Bu nasıl mümkün olabilir. Yani oraya gitmek için bizim evin önünden geçmeniz lazım öyle söyleyeyim. Oranında ilerisi artık yayla. Yani ben anlam veremedim açıkçası neden böyle olduğuna dair. Orası 35 Mbps alabiliyorken benim 16 Mbps alabilmem biraz saçma geldi bana.

''Bizim köydeki tarlanın üzerinden yol geçecek'' lafını anımsattı bana :) Bizim mahallede altyapı yok, tüm kablolar küçük bir telefon kutusuna bağlı. Yani sizin kablonuz 35 Mbps'lik alana bağlı değil ise, istediği kadar yakın olsun.

Genelde başvuru usülü ile altyapı bağlıyorlar. Oturduğum binaya bütün hatlar 24Mbps veriyordu. Sonrasında KabloNET'e başvurduk. 2-3 ay sürdü ama fiber altyapıyı bağladılar. 100Mbps sınırsız + Televizyon ile birlikte 99 TL ödüyorum ve 2 yıldır kullanıyorum.

Genelde başvuru usülü ile altyapı bağlıyorlar. Oturduğum binaya bütün hatlar 24Mbps veriyordu. Sonrasında KabloNET'e başvurduk. 2-3 ay sürdü ama fiber altyapıyı bağladılar. 100Mbps sınırsız + Televizyon ile birlikte 99 TL ödüyorum ve 2 yıldır kullanıyorum.

Peki bunu ücretsiz mi yaptılar? Ben D-Smart Net kullanıcısıyım. Hattımızda sıkıntı olduğunu söylediler. Normalde paketim 16 Mbps ama sadece 8 Mbps kullanabiliyorum. Arttırırsak hızı kopmalar oluyor. Değiştirmek için de para istiyorlar.

Kesinlikle öneriyorum. Hayatımda TTNET, Superonline ve Türk Telekom kullandım. En iyisi açık ara KabloNET. 2 yıl boyunca 1 kere bile ne televizyon ne de internet için müşteri hizmetlerini aradığımı hatırlamıyorum. Bence müşteri hizmetlerini ararsanız size yardımcı olurlar ama oturduğunuz binadan imza toplamanız gerekebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı