Altyapı olmadan internet bağlatmak

JohnConstantine

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Jerusalem
Arkadaşlar adres değişikliğinden birçok insan gibi ben de altyapı mağduruyum, bir önceki evde babamın benden habersiz (Üniversite için şehir dışında olduğumdan) Türk Telekom İnternet bağlatmasıyla 1 sene 2-3 aydır bu İnternete tahammül ettik, bir gün önce adres değiştirdik, bizim yerimize geçen kişiler İnterneti devralmak istediklerini söylediler biz de verdik zaten bu yeni adreste altyapı olmadığını sorguladığımda bulunmadığını gördüm fakat buraya geldiğimizde bizden önceki ev sahibi eve Router bağlatıp binadan İnternet alıyor bizlere de bunun kendilerine ait olduğunu söyleyip bir nevi taahhütü bizlerin üstüne bırakmayı denediler fakat ben iptal etmelerini söyledim, zaten bina genelinin kullandığı İnternet çok kötü olduğunu biliyorum. Henüz gelip iptal etmediler ben de Router'e girdiğimde upload yükte 300kbps / download yükte 100kbps civarları gösteriyordu.

Bir çok firmayı aradım altyapınız yok dedi, ek dosyalara da İnternet sitesi üzerinden de sonuçları yükledim. Superbox başvurdum gün içerisinde arayacaklar fakat bütçem de kısıtlı 24 ay 130₺ sabit 10Mbps D/u katlanmak mantıklı mı sizce? Kullananların ping değerleri vs. yorumlarını almak istiyorum, Bulunduğum bölgede 4.5 Turkcell mobil veri hızının sonuçlarını da yükledim ek dosyalara, bu hız akşam vakitleri %30 falan düşüyor, santral de çok yakınımızda hatta 200 metre kadar. Ek olarak bu şehirde bulunan altyapısız Wi-Fi hizmeti sağlayan firmaya başvurdum 8Mbit sabit hız sunuyorlar taahhütsüz, fıyatı da çok cazip geldi, bu ne kadar faydalı olur bilmiyorum.

CS:GO oynuyordum zaman zaman fakat yüksek ping olursa oynamayacağım, fakat geceler FIFA 20 oynayacağımdan oyun içinde internet sorun olur mu bilmiyorum.

Ek olarak binamız 5-6 yıllık çevremizde de 30 metre aralıklarla birkaç site ve bina bulunuyor, hemen alt sokakta (50-100 metre kadar) internet altyapısı var ve Wi-Fi sonuçlarınıda ek dosyalara yükledim. Arayüzden kullanılar SSID adı değiştirildiğini biliyorum fakat sanmıyorum herkesin bu özelliği kullandığını.

Dosya Ekleri

• extranet.jpg
    extranet.jpg
    21,9 KB · Görüntüleme: 107
  • speed-test.jpg
    speed-test.jpg
    20,7 KB · Görüntüleme: 118
  • wifi.jpg
    wifi.jpg
    18,7 KB · Görüntüleme: 108
Son düzenleyen: Moderatör:
Bence fiyatı cazip olan wifi hizmeti veren firmaya gidin memnun kalmazsanız çıkmanız kolay olur.

Binanızda FTTB fiber hizmeti olabilir ya da eğer binanın iskan belgesi yoksa ortak modem kullanılıp evlerde router olarak kullandırılıyor. Yani merkezi sistem gibi düşünebilirsiniz.

Bence fiyatı cazip olan wifi hizmeti veren firmaya gidin memnun kalmazsanız çıkmanız kolay olur.

Aradılar beni en az 1 ay içerisinde gelip Uydu vs. kurulum yaparız dediler ve onun için ekstra ücret çıkardılar, ben de 1 yıllık 130₺'ye superbox ile anlaştım 2-3 gün içerisinde gelecekler.

Binanızda FTTB fiber hizmeti olabilir ya da eğer binanın iskan belgesi yoksa ortak modem kullanılıp evlerde router olarak kullandırılıyor. Yani merkezi sistem gibi düşünebilirsiniz.

binada iskan yok, binanın hepsi memur ve hepsi de mütahitin bağladığı ortak interneti kullanıyor, hiç birinin benim alacağım ortak internete yanaşacağını sanmıyorum çünkü bu gibi işler için Superbox 260 ₺'lik paketi almam gerekir ve ben bu kişilere bu fiyatı söyleyip yarısını ödemelerinin gerektiğini söylesem neden 40₺ ödeyeceğime 130 ₺ ödeyeyim diyip 500kbps interneti kullanmaya devam edecekler.

Aradılar beni en az 1 ay içerisinde gelip Uydu vs. kurulum yaparız dediler ve onun için ekstra ücret çıkardılar, ben de 1 yıllık 130₺'ye superbox ile anlaştım 2-3 gün içerisinde gelecekler.

binada iskan yok, binanın hepsi memur ve hepsi de mütahitin bağladığı ortak interneti kullanıyor, hiç birinin benim alacağım ortak internete yanaşacağını sanmıyorum çünkü bu gibi işler için Superbox 260 ₺'lik paketi almam gerekir ve ben bu kişilere bu fiyatı söyleyip yarısını ödemelerinin gerektiğini söylesem neden 40₺ ödeyeceğime 130 ₺ ödeyeyim diyip 500kbps interneti kullanmaya devam edecekler.
Hocam neden böyle bir hata yaptınız. İskan olmayan binaya taşınılır mı? Siz ondan dolayı hizmet alamıyorsunuz. Ayrıca iskansız bir binada oturmak kanunen suçtur.

Hocam neden böyle bir hata yaptınız. İskan olmayan binaya taşınılır mı? Siz ondan dolayı hizmet alamıyorsunuz. Ayrıca iskansız bir binada oturmak kanunen suçtur.

İskan olayını hiç bilmiyorum, bina da 5-6 yıllık zaten ve binayı yapan kişiler bu ilçenin köklü kişileri kanunlar bu gibi kişilere işlemiyor maalesef. Binayı zaten sevmedim fakat mecburi olarak buraya taşınmak zorunda kaldık. Superbox işime yarayacak gibi, önümüzdeki zamanlarda tekrar eğitim süreci açılırsa üniversiteye gideceğim ve bunu da yanımda götüreceğim çünkü yurtta kalırsam yurt internetinin cefasını çekmekten bıktım, umarım Superbox beni yanıltmaz.

H
İskan olayını hiç bilmiyorum, bina da 5-6 yıllık zaten ve binayı yapan kişiler bu ilçenin köklü kişileri kanunlar bu gibi kişilere işlemiyor maalesef. Binayı zaten sevmedim fakat mecburi olarak buraya taşınmak zorunda kaldık. Superbox işime yarayacak gibi, önümüzdeki zamanlarda tekrar eğitim süreci açılırsa üniversiteye gideceğim ve bunu da yanımda götüreceğim çünkü yurtta kalırsam yurt internetinin cefasını çekmekten bıktım, umarım Superbox beni yanıltmaz.
Superbox eminimki daha iyidir ortak internet kullanmaktan. Evet arada ping olabilir ama hız konusunda gayet yeterli bence. Bu arada eve gelen tüm faturalar tüm dairelere ortak olarakmı geliyor?

H
Superbox eminimki daha iyidir ortak internet kullanmaktan. Evet arada ping olabilir ama hız konusunda gayet yeterli bence. Bu arada eve gelen tüm faturalar tüm dairelere ortak olarakmı geliyor?

Hayir faturalar şahsa özel geliyor, bizden önceki kişilerin kendi adlarına gelen fatura var.

Yeni konular

Geri
Yukarı