Altyapı olmayan eve internet önerisi

Quawen

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Muğla Bodrum Bitez'de oturuyorum. Oturduğumuz evde altyapı yok. İlk iş olarak Superbox ve Redbox düşündüm ancak kotalı olması ve kotasız alacak olduğumuzda da verilen internet hızları canımı sıktı açıkçası. Daha sonra da Airfiber olayını gördüm ancak pek anlam veremedim. Bu konularda bilgi verecek veya Superbox-Eedbox kotasız (10Mbit hız veren paket) kullanıp oyunlarda ping sorununun ne durumda olduğu, genel olarak yaşadığı sıkıntıları anlatacak birileri varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Muğla bodrum Bitez'de oturuyorum. Oturduğumuz evde altyapı yok. İlk iş olarak Superbox ve redbox düşündüm ancak kotalı olması ve kotasız alacak olduğumuzda da verilen internet hızları canımı sıktı açıkçası. Daha sonra da airfiber olayını gördüm ancak pek anlam veremedim. Bu konularda bilgi verecek veya Superbox-eedbox kotasız (10Mbit hız veren paket) kullanıp oyunlarda ping sorununun ne durumda olduğu, genel olarak yaşadığı sıkıntıları anlatacak birileri varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

Aynı durumu yaşadım altyapı gelene kadar Superbox kullandım oyunlarda sabit 70-80 ping alıyordum bir şey indirmek zaten ölüm 200 MB dosyayı yarım saate indiriyor.

Türknet, Türktelekom gibi servis sağlayıcıları, yüksek binaların çatı/tepe noktalarını kiralar veya anlaşır ve o noktalara anten takarlar. Eğer ki hiçbir şekilde sapmadan, bir engelle karşılaşmadan o anteni görebiliyorsanız kendi binanızın çatısına bir çanak anten takılır ve bu şekilde sinyaller ile havadan erişim sağlanır. Ancak Airfiber pahalı bir şeydir. Airfiber yerine Superbox'un fotoğraftaki sınırsız tarifelerine göz atabilirsiniz. Çünkü Airfiber bağlattığınız durumda rüzgar, yağmur, kar gibi olaylardan çok yüksek oranda etkileneceksiniz.

Dosya Ekleri

• superbox.PNG
    superbox.PNG
    12,4 KB · Görüntüleme: 70
Aynı durumu yaşadım altyapı gelene kadar Superbox kullandım oyunlarda sabit 70-80 ping alıyordum bir şey indirmek zaten ölüm 200 MB dosyayı yarım saate indiriyor.
Hangi paketi kullandınız? Eğer stabil 10 veya 20 mbit sağlanabiliyorsa şu an Superbox dışında bir ihtimal kalmıyor elimde.

Hangi paketi kullandınız? Eğer stabil 10 veya 20 Mbit sağlanabiliyorsa şu an Superbox dışında bir ihtimal kalmıyor elimde.

Paket 10 Mbps normalde ama 5-6 Mbps alıyordum altyapı gelene kadar dayanabilirsiniz ama kalıcı olarak hiç alınmaz ınternet'siz kalın daha iyi o kadar YouTube'da videoları 480p izliyordum Allah'a şükür altyapı yapıldı rahat rahat 1080p izliyorum.

Paket 10 Mbps normalde ama 5-6 Mbps alıyordum altyapı gelene kadar dayanabilirsiniz ama kalıcı olarak hiç alınmaz ınternet'siz kalın daha iyi o kadar YouTube'da videoları 480p izliyordum Allah'a şükür altyapı yapıldı rahat rahat 1080p izliyorum.
Çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.

Firmalara fiber altyapı getirtmeniz en sağlıklısı olur.

Arkadaşlar merhaba. Muğla bodrum Bitez'de oturuyorum. Oturduğumuz evde altyapı yok. İlk iş olarak Superbox ve redbox düşündüm ancak kotalı olması ve kotasız alacak olduğumuzda da verilen internet hızları canımı sıktı açıkçası. Daha sonra da airfiber olayını gördüm ancak pek anlam veremedim. Bu konularda bilgi verecek veya Superbox-eedbox kotasız (10Mbit hız veren paket) kullanıp oyunlarda ping sorununun ne durumda olduğu, genel olarak yaşadığı sıkıntıları anlatacak birileri varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

Hocam Superbox kullanıyorum. Kopma, düşük hız, ping her türlü sorun var ama modemimle alakalı bir sorun da olabilir temelinizi bana bağlamayın. Airfiber olayı için de bölgenizde bulunan servisin adını söylerseniz belki bir çare bulabiliriz. Siz yine de Netspeed Altyapı Sorgulama | Netspeed şu siteden sorgu yapıp fotoğrafını atın.

Superbox ile ilgili inceleme Recep Baltaş ve Ali Güngör tarafından deneyim olarak yapıldı ama konumdan konuma değişir ama %90-%95 oranında herkes oradaki kötü deneyimi yaşadı. Tabii acil internet gerekiyorsa internet ile çalışan ya da dersi olan biri iseniz kota dayanmaz başka seçeneğiniz de altyapı gelene kadar yok. Komşularınızla internet hizmeti almak istediğinizi söyleyin sabit internet firmalarına baskı yapın kişi çoğaldıkça gelme oranı o kadar artar proje çizerler. Kablonet, Superonline, TT fiberlerine başvurmanız gerek TN fiberi için ayrı görüşülüyor mu onu bilmiyorum.

Geri
Yukarı