Altyapı olmadan kablosuz internet önerisi

raxed

Picopat
Merhaba, altyapı gelene kadar kablosuz internet Türk Telekom Magnet'e geçtim fakat bağlantısı çok kötü.
Gün içerisinde 15-20 defa internet gidiyor. Modemi değiştirdiler.
Sorun düzelmeyince bulunduğunuz bölgenin baz istasyonu ile alakalı dediler.
Vipnet'i önerenler olmuş farklı konularda sizce bağlantı kopmasını vipnet ile de yaşar mıyım?

Aktif olarak iş yerimde Turkcell Superbox evde Türk Telekom magnet kullanıyorum, ikisinde de kopma yaşanmıyor. Superbox'un verdiği hız ve ping değeri fark edilir derecede daha iyi ama daha pahalı. Fiyatı uyarsa değerlendirebilirsin.

Ek olarak şöyle bir şey söyleyebilirim magneti ilk aldığımda ben de kopma yaşıyordum. Modeminiz farklı bir adreste algılandı diye Telekom'dan SMS falan geliyordu sabaha kadar internet kesiliyordu ama sonra düzeldi şu an hiçbir sıkıntısı yok.

Aktif olarak iş yerimde Turkcell Superbox evde Türk Telekom magnet kullanıyorum, ikisinde de kopma yaşanmıyor. Superbox'un verdiği hız ve ping değeri fark edilir derecede daha iyi ama daha pahalı. Fiyatı uyarsa değerlendirebilirsin.

Ek olarak şöyle bir şey söyleyebilirim magneti ilk aldığımda ben de kopma yaşıyordum. Modeminiz farklı bir adreste algılandı diye Telekom'dan SMS falan geliyordu sabaha kadar internet kesiliyordu ama sonra düzeldi şu an hiçbir sıkıntısı yok.
Magnet'in kopma sorunu farklı adres algılanmasından falan degil. Mahalede farklı tanıdığım insanlarda magnet kullanıyor onlarda da kopma oluyor. Büyük ihtimalle süperbox alsak bile aynı sorun olacak ama Vipnet'te anten ile bağlantı yapıldığı sorun olmayacağını söylemişti bi arkadaşım. Altyapı gelene kadar magneti iptal ettirip vipnete geçsem mi diye düşünüyorum ama onda da kopma sorunu olursa boşa uğraşmış ve 1200tl antene boşa para vermiş olacağım

Bazen sabah kadar oyun oynadığım oluyordu sıkıntı yoktu. Çatıya kocaman çanak takıyorlar zaten. Superbox gibi değil.
durunet yerine vipnet'in fiyatları daha uygun. Aynı şekil vipnet'te çatıya çanak takıyorlar diye biliyorum. Süperbox, magnet gibi kablosuz internetleri kullandım günde 10-15 kere bağlantı kopuyordu oyunda iken bir anda timeout yiyordum. Vipnet veya durunette bu sorunu yaşar mıyım?

durunet yerine vipnet'in fiyatları daha uygun. Aynı şekil vipnet'te çatıya çanak takıyorlar diye biliyorum. Süperbox, magnet gibi kablosuz internetleri kullandım günde 10-15 kere bağlantı kopuyordu oyunda iken bir anda timeout yiyordum. Vipnet veya durunette bu sorunu yaşar mıyım?
Superbox bildiğin mobil veri gibi. Diğeri farklı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı