Altyapı olmasına rağmen altyapı yok olarak görünüyor

Daha önceden eve TürkTelekom internet bağlatmıştık fakat derslerim yoğun olduğu için iptal ettirdik şimdi ise vadafone ev interneti almak istedik başvuru yaptık fakat yaklaşık 1 hafta sonra bize altyapı bulunmadığını söylediler ve vadafone adsl altyapısını türktelekomdan alıyor diye biliyorum

Bütün altyapı sorgulama sitelerine bak.
Baktım hiçbir türlü altyapı bulunmuyor diye gözüküyor (aynı apartmandaki
komşularımızda internet var)

Daha önceden eve TürkTelekom internet bağlatmıştık fakat derslerim yoğun olduğu için iptal ettirdik şimdi ise vadafone ev interneti almak istedik başvuru yaptık fakat yaklaşık 1 hafta sonra bize altyapı bulunmadığını söylediler ve vadafone adsl altyapısını türktelekomdan alıyor diye biliyorum

Baktım hiçbir türlü altyapı bulunmuyor diye gözüküyor (aynı apartmandaki
komşularımızda internet var)
Hocam o altyapı değil de porttur. Mahallendeki portlar dolu olduğu için altyapı hızın gözükmüyor olabilir. TurkNet'ten sorgulamayı denedin mi?

denedim
bulunmuyor diyor

1699734815706.png

evet söylediğiniz gibi boş port yok fakat bu sorunu nasıl çözerim?

Son düzenleme:
evet söylediğiniz gibi boş port yok fakat bu sorunu nasıl çözerim?
Bu konuda alıntıdaki adımları uygulayabilir veya herhangi bir müşteri taşınana/internet hizmetini iptal ettirip portu boşa düşürene kadar bekleyebilirsin.

"...geleneksel altyapı sağlayıcı olan Türk Telekom altyapıyı arttırıp yeni port açar. Bunun dışında bireysel olarak Türk Telekom ofislerine gidip port sorunu yaşadığınızı da bildirebilirsiniz. Ofiste dilekçe yazıp port arttırılmasını talep etmeniz gerekiyor. BTK’ye şikayet oluşturabilirsiniz. Bütün bu işlemler can sıkıcı ve uzun olabiliyorlar. Başvurunuz reddedilebilir ya da aylar sonra bir geri dönüş alabilirsiniz. Bu sebeple internet servis sağlayıcısı aracılığıyla başvuru yapmanız daha mantıklı olacaktır."

Kaynak:

Geri
Yukarı