Altyapı olmayan binaya nasıl altyapı getirilir?

• Konuyu başlatan Teris
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 4B

Teris

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisi
Merhaba.

Yaklaşık 4 yaşındaki binada 1 senedir oturuyorum. İnternet altyapı sorguladığımda altyapı yok sonucu alıyorum. Bunun üzerine yerel bir ISS ile görüşüp ADSL sağladım. Tüm sokakta fiber bulunmakta fakat bizim binada yok. Bu durum çok can sıkıcı. Nasıl çözeceğim hakkında fikrinizi almak istiyorum. Aynı sokakta 3 yaşındaki binada fiber var.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    16,3 KB · Görüntüleme: 174
  • 2.PNG
    2.PNG
    7,6 KB · Görüntüleme: 145
  • 3.PNG
    3.PNG
    48,1 KB · Görüntüleme: 142
Sanırım altyapınızı sağlayan İSS'yi arayıp fiber başvurusu yapmanız lazım. Ama bu süreç uzun olur yani yakın bir tarihte beklemeyin.

Türk Telekom değil belki Turkcell vardır. Hangi altyapı olduğunu öğrendikten sonra o sağlayıcıyı aramanız gerekir. Eğer Superonline varsa ve TT ararsanız "bize ne" diyip kapatacaklardır telefonu. 4 yaşındaki binaya çekmemeleri gerçekten tuhaf, şanssızlık olmuş. Binanızda da biraz talep olursa çekerler çok zor olmayacaktır.

Türk Telekom değil belki Turkcell vardır. Hangi altyapı olduğunu öğrendikten sonra o sağlayıcıyı aramanız gerekir. Eğer Superonline varsa ve TT ararsanız "bize ne" deyip kapatacaklardır telefonu. 4 yaşındaki binaya çekmemeleri gerçekten tuhaf, şanssızlık olmuş. Binanızda da biraz talep olursa çekerler çok zor olmayacaktır.

Turkcell yok, olsa Millenicom sorgulamasında çıkardı. Turkcell Superonline ile Millenicom anlaşmalı. Binada şu an hiçbir altyapı yok. Türk Telekom müdürlüğüne gidip fiber dilekçesi vermek daha mantıklı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.

Yaklaşık 4 yaşındaki binada 1 senedir oturuyorum. İnternet altyapı sorguladığımda altyapı yok sonucu alıyorum. Bunun üzerine yerel bir ISS ile görüşüp ADSL sağladım. Tüm sokakta fiber bulunmakta fakat bizim binada yok. Bu durum çok can sıkıcı. Nasıl çözeceğim hakkında fikrinizi almak istiyorum. Aynı sokakta 3 yaşındaki binada fiber var.
Sokağınızda fiber altyapı varsa talebiniz doğrultusunda size de fiber çekilir muhtemelen. Dilekçe yoluyla başvuru yapmanız lazım. Benim VDSL'den fibere geçiş sürecimi anlattığım konuyu okuyabilirsiniz: TT altyapısında VDSL'den fibere geçiş sürecim

Arkadaşlar tt altyapısı mevcut. Bulunduğum sokaktaki tüm binaları sorguladım hepsinde fiber altyapı var. Dediğim gibi sadece bizim binada yok.
Sokağınızda fiber altyapı varsa talebiniz doğrultusunda size de fiber çekilir muhtemelen. Dilekçe yoluyla başvuru yapmanız lazım. Benim VDSL'den fibere geçiş sürecimi anlattığım konuyu okuyabilirsiniz: TT altyapısında VDSL'den fibere geçiş sürecim
Teşekkürler çok faydalı olacağından eminim. Şimdi bunu binadaki yaşlı sakinlere anlat anlatabilirsen.

Son düzenleme:
Binada zaten yok. Mahallesinde varmış ama hangisi var? Turkcell ve TT aynı altyapıyı kullanmıyor. @MobilRadar
Şimdi ana altyapı sahiplerini sıralayayım, kendi fiberi olanları.

*Türk Telekom (TT)
*Turkcell Superonline (Turkcell)
*Türksat Kablonet (Türksat Kablo)
*Türknet Gigafiber (Türknet)
*VodafoneNet FiberMax (Vodafone)

Bu sağlayıcılardan hepsine başvursa en az bir tanesi binaya gelir. Mahallede yoksa zaten fiber başvurusu direkt reddedilir. Ya da başka mahalleden fiber çekilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı