Altyapı sorunu

Prism

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar.
3 Yıl önce başka bir eve taşınmıştım ve Türk Telekom ile taahhütüm vardı, fakat bulunduğum evde altyapı yoktu.
Bundan dolayı TT şubesine gitmiştim, onlarda altyapı gelmesinin vs çok üzün süreceğini söylediğinden dolayı taahhütümü iptal ettirmiştim.
3 Yıldır altyapısız bir ISS kullanıyorum. Uydudan, Wi-Fi üzerinden hizmet sağlıyor. Fakat altyapısız olduğundan gerek ping gerekse kopma sorunları aşırı fazla oluyor. Online oyun oynayan birisi için ölüm yani.
Demem o ki, evime altyapı gelmesini nasıl sağlayabilirim? Ve ayrıca bunun için para vs. vermemiz gerekiyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Firmaya dilekçe vermeniz gerekli. Sadece sizin vermeniz yetmez. En az %50 vermek zorunda diye biliyorum.
Bir çok insanın Türk Telekom CEOsuna Twitter'dan ulaşarak oturdukları binaya altyapı getirttiklerini gördüm birçok sitede. Az önce aynısını bende @krc_ysf a mesaj atarak yaptım. Dönüşünü bekliyorum fakat merak ettiğim bir şey var. Acaba Türk Telekom altyapıyı bağladıktan sonra Türk Telekom ile sözleşme yapmamızı zorunlu kılıyormu? Çünkü ben TürkNet kullanmak istiyorum, TT değil. Bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.

Bir çok insanın Türk Telekom CEOsuna Twitter'dan ulaşarak oturdukları binaya altyapı getirttiklerini gördüm birçok sitede. Az önce aynısını bende @krc_ysf a mesaj atarak yaptım. Dönüşünü bekliyorum fakat merak ettiğim bir şey var. Acaba Türk Telekom altyapıyı bağladıktan sonra Türk Telekom ile sözleşme yapmamızı zorunlu kılıyormu? Çünkü ben TürkNet kullanmak istiyorum, TT değil. Bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.
Maalesef hiçbir fikrim yok o konuda.

@Silinen üye

En hızlı sonucu bağlı olduğun Türk Telekom Müdürlüğü'ne giderek alabilirsin. Altyapı planlama bölümüne giderek bölgende herhangi bir planan çalışma olup olmadığını öğren. Daha sonra bir dilekçe hazırlayıp, (binadakilerden imza alırsan etkili olabilir) Müdürlüğe ver. Alternatif yollar olarak CEO'nun mailini vereceğim buna gerekli bilgileri ekleyip mail at, Genel Müdürlük tarafından aranıp bilgilendirileceksin fakat en kesin ve etkili çözümü bağlı olduğun Müdürlükten alacağını tekrar belirteyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Silinen üye

En hızlı sonucu bağlı olduğun Türk Telekom Müdürlüğü'ne giderek alabilirsin. Altyapı planlama bölümüne giderek bölgende herhangi bir planan çalışma olup olmadığını öğren. Daha sonra bir dilekçe hazırlayıp, (binadakilerden imza alırsan etkili olabilir) Müdürlüğe ver.
İlgine teşekkür ederim, peki altyapı isteğimden sonra türk telekomdan internet almam zorunlu mu? Yoksa istediğim ISS'den hizmet alabiliyormuyum acaba? Çünkü ben TürkNet bağlattırmak istiyorum, altyapı ile Türkiyede ilgilenen tek şirket Türk Telekom olduğundan altyapı için Türk Telekoma başvuruyorum.

İki yıl binaya internet altyapısı olmayınca hizmet verilmedi. Başvuru yapmamıza rağmen bekledik ama TT altyapıyı kurmadı. Türksat altyapıyı kurunca internet hizmetine kavuştuk. Siz de Türksat, Türkcell ya da başka firmalara da gidin. Belki onlar değerlendirebilir.

@Silinen üye

Binan yeni, altyapı başvuruna olumlu sonuç çıkarsa, GPON/FTTH kurulacağını düşünüyorum. Türk Telekom fiber altyapısında TürkNet kullanamazsın. NetSpeed, Millenicom ve Türk Telekom'dan hizmet alabilirsin. Şayet ADSL veya VDSL altyapı kurulursa o zaman TürkNet'ten alabilirsin.

@Silinen üye

Binan yeni, altyapı başvuruna olumlu sonuç çıkarsa, GPON/FTTH kurulacağını düşünüyorum. Türk Telekom fiber altyapısında TürkNet kullanamazsın. NetSpeed, Millenicom ve Türk Telekom'dan hizmet alabilirsin. Şayet ADSL veya VDSL altyapı kurulursa o zaman TürkNet'ten alabilirsin.
İlgine çook teşekkür ederim. İyi günler dilerim.

Geri
Yukarı