Altyapı var fakat altyapı gözükmüyor

Omer Sanli

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 yıldır Türk Telekom kullanıcısıyım. İlk aylar iyiydi 3 4 ay sonra internete bağlanmak ölüm oldu. 5Mbps alırken sözleşme bitiş günüm yaklaştığı için internet hızımı arttırdılar. Şu anda 10Mbps alıyorum Speedtest'te. Memnun olmadığım için TurkNet'e geçeceğim fakat altyapım gözükmüyor. Bende aratıyorum yok diyor Türk Telekom'u aradım boş port yok dediler sonra açıklayamadılar altyapı sorunu vs. dediler yüzüme kapattılar. Türk Telekom sürekli arıyor sözleşme yenilemek için yenilemek istemiyorum fakat farklı aboneliğe geçmek isteyince de sorun olarak karşıma çıkıyor. Nasıl çözebilirim bu sorunu yardımcı olabilecek var mı?

TürkNet de sorgulama yaparken mevcuıt ınternet baglı oldugu ıcın ve Telekom'un dediğii gibi ise boş port yoksa uzun bir süre internetsiz kalabilirsin demek bu. Çünkü sen iptal ettirdiğin süre zarfında senin port sırada bekleyen başka kullanıcının ınternetını baglanması ıcın kullanıcaklar. Tavsiyem telekom müdürlüklerine gidin makul fiyatta paketlerı vardır ıllakı sorun telekom musterısı olarak devam edın.

TurkNet de sorgulama yaparken mevcuıt ınternet baglı oldugu ıcın ve Telekom'un dediğii gibi ise boş port yoksa uzun bir süre internetsiz kalabilirsin demek bu. Çünkü sen iptal ettirdiğin süre zarfında senin port sırada bekleyen başka kullanıcının ınternetını baglanması ıcın kullanıcaklar. Tavsiyem Telekom müdürlüklerine gidin makul fiyatta paketlerı vardır ıllakı sorun Telekom musterısı olarak devam edın.

Sözleşme bitince taahhütsüz bir paket alıp ardından başka bir operatör e geçsem diye düşündüm mantıklı mı sence.

Sözleşme bitince taahhütsüz bir paket alıp ardından başka bir operatör e geçsem diye düşündüm mantıklı mı sence.
Bunu mevcut internet servisinden yapamazsın tahhütsüz devam ettikten sonra yine taahhüt yaptırmak istediğinde mevcut müşteri tarifelerini sunacaklar. Başka sağlayıcıya da geçmen risk çünkü Telekom port yok diyorsa TürkNet ya da başka bir sağlayıcı seni bekletir. Çünkü telekomdan o portu kıralaması lazım . Port yoksa zaten seni bayağı bir bekletir.

Bunu mevcut internet servisinden yapamazsın tahhütsüz devam ettikten sonra yine taahhüt yaptırmak istediğinde mevcut müşteri tarifelerini sunacaklar. Başka sağlayıcıya da geçmen risk çünkü Telekom port yok diyorsa TürkNet ya da başka bir sağlayıcı seni bekletir. Çünkü telekomdan o portu kıralaması lazım . Port yoksa zaten seni bayağı bir bekletir.
Tamamdır hocam saol.

xDSL numaranızı vererek TurkNet'e portunuzu kaybetmeden geçebilirsiniz, TT'yi iptal etmenize gerek yok eğer başvurursanız bildiğim kadarıyla onlar hallediyor. Eğer taahhüt vs. varsa TT faturayı çıkartıyor galiba.

xDSL numaranızı vererek TurkNet'e portunuzu kaybetmeden geçebilirsiniz, TT'yi iptal etmenize gerek yok eğer başvurursanız bildiğim kadarıyla onlar hallediyor. Eğer taahhüt vs. varsa TT faturayı çıkartıyor galiba.

Vallahi kardeşim TurkNet'i aradım ama altyapı yok dediler altyapı var ama port yok ondan dolayı altyapı gözükmüyor senin dediğin olursa eğer arayıp bir sorarım.

Geri
Yukarı