Altyapım 1000MBPS destekliyor mu?

452695

Hectopat
Arkadaşlar 2 yıldır TurkNet kullanıyorum. Şimdiye kadar bir sıkıntı çekmedim Speedtest'de sürekli 120Mbps download 10 upload görüyorum ama kafama takılan bir şey var. Ne zaman Speedtest yapsam anlık olarak downloadun 800-900'lere kadar çıktığını görüyorum sonra upload da aynı şekilde ama sonra bir anda 100'e inmeye başlıyor bunun nedeni nedir? Adres sorgulatması yaptığımda adresimde giga fiber olmadığını gördüm.

Turk Telekom fiber veya Superonline fiber hatlarında anlık olarak bu oluyor, muhtemelen başka bir ISS'nın fiber altyapısının üzerinden TurkNet hizmeti alıyorsunuz. Ayrıca evet, bahsettiğim ISS'ler de 1 Gbps bağlantı sağlayabilir ama neden yapsınlar ki? :D

İsteseler fiber altyapılarda 10 Gbps internet hızı bile verebilirler ama işte...

Türk Telekom fiber veya Superonline fiber hatlarında anlık olarak bu oluyor, muhtemelen başka bir ISS'nın fiber altyapısının üzerinden TurkNet hizmeti alıyorsunuz. Ayrıca evet, bahsettiğim ISS'ler de 1 Gbps bağlantı sağlayabilir ama neden yapsınlar ki? :D

Anladım teşekkürler yanıtlarınız için.

Sorunuza gelecek olursak fiber altyapılarda hız kısıtlaması yapıldığı için aniden yüksek hızlara çıkıp gene tekrar normal hızlara iniyor ama bu ne kadar gerçektir bilemiyorum çünkü bende başkasından okumuştum. Herhalde fiberden gelen sinyalin çok fazla güçlü olmasından kaynaklanan bir durum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı