Altyapım FTTH mi FTTB mi ?

xDSL istatistiklerine girin. Orada SNR marjı, anlık hız gibi bilgiler olacaktır.
Ekran Görüntüsü (80).png

Hocam dediğiniz şekilde bir örüntü maalesef ZTE arayüzünda bulamadım. Galiba TT birçok özelliği kilitlemiş bu modem de, onu öğrendim dediğiniz kısımları ararken. En fazla şu şekilde bir bilgi ekranı bulabildim

Konuya kulak misafir oldum benim 30 yıllık binamda Bundan 3-4 yıl öncesine kadar çekilmiş çakma FiBER Altyapım var bana VDSL2 bakır olarak ulaşıyor acaba FTTH a dönüşümü yapılabilir mi yapılabiliyorsa ne yapmam gerekir ?
Binanıza fiber hat çektirme talebinizi belirten bir dilekçe hazırlayıp bağlı olduğunuz müdürlüğün planlama birimine teslim edin hocam.
"VDSL varsa fiber çekmezler" diyerek hariçten gazel okuyanlara da aldırmayın. Bende de şu an VDSL var. Dilekçeyi hazırladıktan 2 hafta sonra fiber kablo binaya çekildi. Şimdi fiber kutusu ve OBK için bekliyorum. Ha, benim binam 30 yaşında değil, 13 yaşında. Ama şansınızı denemekte fayda var. Öncelik, yeni binalarda ve ADSL bulunan binalarda olsa da talep gelirse VDSL bulunan binaya da fiber çekilir.

Eki Görüntüle 1188796
Hocam dediğiniz şekilde bir örüntü maalesef ZTE arayüzünda bulamadım. Galiba TT birçok özelliği kilitlemiş bu modem de, onu öğrendim dediğiniz kısımları ararken. En fazla şu şekilde bir bilgi ekranı bulabildim
Normalde TT bu özelliği kilitlemez. ZTE modeminizi ben de bilmiyorum ama bu ekran değil zaten.
Binanıza fiber hat çektirme talebinizi belirten bir dilekçe hazırlayıp bağlı olduğunuz müdürlüğün planlama birimine teslim edin hocam.
"VDSL varsa fiber çekmezler" diyerek hariçten gazel okuyanlara da aldırmayın. Bende de şu an VDSL var. Dilekçeyi hazırladıktan 2 hafta sonra fiber kablo binaya çekildi. Şimdi fiber kutusu ve OBK için bekliyorum. Ha, benim binam 30 yaşında değil, 13 yaşında. Ama şansınızı denemekte fayda var. Öncelik, yeni binalarda ve ADSL bulunan binalarda olsa da talep gelirse VDSL bulunan binaya da fiber çekilir.
Dediğiniz gibi öncelik ADSL altyapılarda ve hiç olmayan yerlerde olduğu için VDSL altyapısı olan yere FTTH çekmeleri biraz zor. Sizin bölgede öyle olabilir ama diğer bölgeler için aynı durum söz konusu olmayabilir. O yüzden öyle yazdım.
Haklısınız ama bazen canımı sıkıyor bu durum yeni binalarda insanlar dairelerine kadar yüksek hızlar ve düşük ping süreleri alırken biz eski binalarda oturan insanlara alt sınıf muamele etmeleri çok can sıkıcı sırf hızlı internet hizmeti alabilmek için ev değiştirecek kadar maddi durumum yok tek kelime ile yazıklar olsun...
Türk Telekom tekeli böyle bir şey işte. İstediğini yapabiliyor ve kimse de çıkıp "böyle bir şey yapamazsın" diyemiyor.

Geri
Yukarı