Altyapım hızım nedir?

berattaha

Decapat
Daha fazla  
İyi günler yeni taşındığim binada Superonline'yi aradığımda 1000 megabitlik altyapı olduğunu söylüyor ama internet paketlerinde 200 megabit hıza kadar saydı ve upload hızını bilmiyorum. Superonline altyapisi olan varsa 200 megabitlik hıza 10 upload falan mı alıyor yoksa 200 download 200 upload şeklinde mi? Ayrıca altyapımı kendim sorgulattığımda böyle bir sonuç çıkıyor bunu da tam anlamadım açıklayabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230419_174953_Chrome.jpg
    Screenshot_20230419_174953_Chrome.jpg
    97,9 KB · Görüntüleme: 51
Göknet, sadece TT altyapısından hizmet verdiği için bu sonuç TT altyapı durumunu gösteriyor hocam. Bu sonuca göre adresinizde TT'nin fiber altyapısı mevcut. TT'nin kendisine veya onun altyapısından hizmet veren birçok firmaya abone olabilirsiniz. TT altyapısından muhtemelen 1000 Mbps'e kadar hız alabilirsiniz. Muhtemelen dedim çünkü fiberin farklı türleri var. Sadece bu sorgu sonucundan 1000 alıp alamayacağınızı kestiremeyiz. Bunu netleştirmek için binanızda yer alan kutunun veya varsa kabinin fotoğrafları lazım. Ona göre daha net konuşabiliriz.

Öte yandan Superonline altyapısını adam akıllı sorgulayabileceğimiz bir site yok desem yeridir. Dolayısıyla Superonline altyapısının da 1000 verip veremeyeceğini kesinleştirmek için yine fotoğraf lazım. Ama size 1000 alabileceğiniz söylendiyse alabilirsiniz muhtemelen.

Geri
Yukarı