Altyapım VDSL2 olarak gösteriyor ama maximum hız 17Mbps

Merhaba, bugüne kadar TurkNet ADSL 13Mbps kullanıcısıydım ama bugün itibarıyla altyapım VDSL2 olarak gözüküyor. Santrale olan uzaklığım ise 116 metre.
Ancak sadece Max. 17 Mbps alabilirsiniz deniyor. Bu hız artar mı, ne yapmam gerekir? 4 Mbps için VDSL modem almaya gerek var mı? Bunu öğrenmek istiyorum.

Veri hatalı.
Bende VDSL kullanıyorum, Türk Telekom dışında diğer sağlayıcılar hizmet olmadığını söylüyorlar. TurkNet verilerine göre benim dairemde VDSL yok, karşı komşumda var. Çok mantıklı. 😀

Saha dolabının uzaklığı fazla. Şu an ADSL ile ne kadar hız alıyorsunuz?
13 mbps alıyorum

Hocam aradım şimdi türknet boş port yok diyor. Türk Telekom 24mbps alabilirsiniz diyor anlamadım ben bu işi

Bu şekilde gözüküyor hocam

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (72).png
    Ekran Görüntüsü (72).png
    16,6 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Ara ara şu üç firmadan altyapı sorgulaması yapın.

TurkNet.
Millenicom.
Netspeed.

TurkNet'in maksimum 14Mbps alabilirsin dediği yerde Millenicom'a taşıyıp 24Mbps'a geçtim.

Daha önce aynısını da Superonline kullanırken yaşamıştım aynı adreste Superonline maksimum 8 TTNET 13 Mbps alabilirsin diyordu TurkNet oraya 100Mbps veriyor mis.

Bende turkent hariç diğer ISS'lerin 16 dediği yerde TurkNet ile 100 alıyordum.

Merhaba, bugüne kadar TurkNet ADSL 13Mbps kullanıcısıydım ama bugün itibarıyla altyapım VDSL2 olarak gözüküyor. Santrale olan uzaklığım ise 116 metre.
Ancak sadece Max. 17 Mbps alabilirsiniz deniyor. Bu hız artar mı, ne yapmam gerekir? 4 Mbps için VDSL modem almaya gerek var mı? Bunu öğrenmek istiyorum.

Genelde veriler hatalı oluyor, benim de TurkNet 26 mbps olarak gözüküyor ancak bizzat kendilerine sorduğumda o verilerde hata olmuştur, şu an altyapı hızınız 85 dediler. Sitelerde ki hızlara pek güvenmeyin arayın, başvurun sistemden baksınlar direk.

Yeni konular

Geri
Yukarı