DSL modülasyon türü VDSL2 ama altyapım fiber

VDSL, fiber erişim türüdür. FTTC diye geçer. Kabinlerin kapasitesine göre kullanılırsa 88 Mbps dowland ve 20-25 Mbps upload rahatlıkla verilebilir.

Binada bulunan kutu %90 T-11'dir. T-11 kabinin esprisi binanın içine konur ve oradan telefon hattıyla VDSL olarak kullanıcılara dağıtılır.

VDSL'i kimse fiberden saymıyor ama 100 metre aralıklarla yerleştirilmiş ve 35b gibi daha yeni profiller ile fiberi aratmayacak kadar hızlı hizmet verebilir. Büyük bir potansiyele sahip.
Peki Türk Telekom ile iletişime geçip binaya daha yeni bir kabin takılıp dairelere kadar fiber çekilebilir mi?

@Mikael Dediğiniz doğru 35mbps paket kullanıyorum speedtest'de maks. 32.9 gördüm ama 35 olsa pek hissedilir bir fark olmaz fakat 100mbps pakette fark olur.

Son düzenleme:
Peki Türk Telekom ile iletişime geçip binaya daha yeni bir kabin takılıp dairelere kadar fiber çekilebilir mi?

@Mikael Dediğiniz doğru 35mbps paket kullanıyorum speedtest'de maks. 32.9 gördüm ama 35 olsa pek hissedilir bir fark olmaz fakat 100mbps pakette fark olur.

35 Mbit hizda 32 aldim 3 Mbps lafini yapmadim. Ama 100 Mbit'de 82 alinca 18 Mbit kayip oluyor, bu da basli basina yeni bir paket demek zaten.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı