Altyapımda görünen hızı kullanamıyorum

Hiken

Hectopat
Altyapı sorgulama sitelerine baktığımda 66 Mbps hız alabileceğim yazıyor ancak bugün abonesi olduğum ISS beni arayıp bana altyapıdan 35 Mbps hız geldiğini söyledi. Bu durumda ne yapabilirim, neden altyapı sorgulamada gördüğüm hızı kullanamıyorum da 35 Mbps alabiliyorum? Modem arayüzü bu şekilde. Birkaç altyapı çalışması yaptılar internet sıkça koptu bu süreçte, eskiden değerlerim daha iyiydi.

1606572743834.png

Hocam zaten 1'e 1 sunulan internet şahsen kullanmadım görmedim 24 Mbps paketim oyun indirirken aldığım 3.

ISS ile iletişime geçip, aldığınız hızı vermelerini isteyin. Verdiklerinde değerleri kontrol edin. Eğer gerçekten istikrarlı bir hız değilse, tekrar 35 civarına sabitletin.

Bu değerlerle alabileceğiniz en yüksek hız 35 Mbps. Altyapı sorguladığınızda 66 Mbps çıkıyorsa ve şu an bu değerleri alıyorsanız bina içi kablolamanız kötü demektir. Ankastreden modeme kadar CAT6 kablo çekerek kablolamayı yenilemeniz lazım.

Hat değerleriniz yeteri kadar iyi değil. Sorgulama yaptığınız yerlerde farklı altyapı ile sonuç gösteriyor ya da saha dolabına en yakın duruma göre size değer veriyor olabilir. En doğru sonucu modem arayüzünden öğrenirsiniz. İndirme hızı başlığı altında SNR değeriniz 8.3 gözüküyor. Bu değerin en az 10 olması gerekir. En sağlıklı değer 14 ve üstüdür. Şu durumda eğer kopma yaşamıyorsanız çok iyi. Normalde sağlıklı alabileceğiniz değer sanırım 24Mbit.

Bu değerlerle alabileceğiniz en yüksek hız 35 Mbps. Altyapı sorguladığınızda 66 Mbps çıkıyorsa ve şu an bu değerleri alıyorsanız bina içi kablolamanız kötü demektir. Ankastreden modeme kadar CAT6 kablo çekerek kablolamayı yenilemeniz lazım.
Eskiden ben burada, aynı adreste 60 Mbps kullanıyordum. Birkaç gündür altyapı çalışması yapılıyor bölgede. İnternet sürekli kopuyordu, bu değerler de 10 Mbps gördü yaklaşık sonra düzeldi. Emin miyiz bina için olduğuna? Altyapı çalışmalarından, kutudan ötürü de olabilir mi?
Tarifeniz kaç Mbps?
100 Mbps ilk haliydi ancak o hızı alamazmışım altyapımdan 35 geliyormuş o yüzden onu tanımlamışlar.
Hat değerleriniz yeteri kadar iyi değil. Sorgulama yaptığınız yerlerde farklı altyapı ile sonuç gösteriyor ya da saha dolabına en yakın duruma göre size değer veriyor olabilir. En doğru sonucu modem arayüzünden öğrenirsiniz. İndirme hızı başlığı altında SNR değeriniz 8.3 gözüküyor. Bu değerin en az 10 olması gerekir. En sağlıklı değer 14 ve üstüdür. Şu durumda eğer kopma yaşamıyorsanız çok iyi. Normalde sağlıklı alabileceğiniz değer sanırım 24Mbit.
Kopma yaşamıyorum. Eskiden daha iyiydi hat değerlerim bölgede yapılan çalışmalardan sonra bu hale geldi, gerçekten ben de anlamadım. Çare taşınmak gibi görünüyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı