Altyapımın desteklediği hız azaldı

xDSL istatistikleri kısmına girdiğim zaman
Attainable Net Data Rate
( upstream - 32.402 Mbps )
( downstream 89.476 Mbps )
olarak gözüküyor. Yani bu hızları alabilecek miyim?
Arayüz benimkinden farklı. O yüzden tam olarak bilemiyorum. 89 Mbps destekliyor gibi gözüküyor. Hangisi olduğunu bilen arkadaşlar vardır. Attainable dediği ulaşılabilir hız demek olduğu için altyapı 89 Mbps destekliyor diye düşünüyorum. Şu an aldığınız hızın ise 28 Mbps olması gerekiyor. Speedtest linkine girip tekrar test edin. 23 Mbps almamanız lazım değerlere bakacak olursak. Çünkü net hızınızın 28 olduğu gözüküyor. Yani 2.8 MB hızında download yapabileceğiniz anlamına geliyor.

Dediğim gibi aynı modem arayüzüne sahip bir arkadaşın yorumlaması daha iyi olur. Belki altyapı 28 Mbps destekliyordur. Ben onu gördüğüm kadarı ile normal aldığınız hız olarak yorumluyorum. Tekrardan paylaştığım linkten her şeyi kapatıp, hız testi yapın. İnterneti kullanan başka bir program açık olmasın.

Çünkü kullanıyorsun yani portu sen kullanıyorsun ikinci defa almak istersen adsl veriyorlar.

Sonuç yine aynı hocam. İndirme yaparken de 2.7 2.9MB arasında indiriyorum.

Sonuç yine aynı hocam. İndirme yaparken de 2.7 2.9MB arasında indiriyorum.
Tamam o zaman doğru. Şu an kullandığınız TTNET paketi 24 Mbps herhalde. 28 Mbps olduğu gözüküyor modem arayüzünde. Şu anki indirme hızınız 2.8 MB, altyapınız ise 89 Mbps'e kadar destekliyor. Yani 8.9 MB indirme hızına çıkabilecek kadar altyapınız var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…