Altyapının desteklendiği söylenilen hızdan daha düşük hız almak

deniz04

Decapat
Geçen sene bu aylarda başlattığım TurkNet aboneliğimi ilk olarak 50Mbps ile başlattık. Ben bu süreçte ara ara altyapımın desteklediği hız oranlarını kontrol ediyordum ve zamanla bunun arttığını fark ettim. Bunun üzerine destek kayıtları oluşturarak aşama aşama hızımı 90Mbps kadar revize ettirdim. Birkaç ay önce başlayan kesintiler, drop ve trafik tutarsızlıkları kendini saatler süren internet kesintilerine bıraktı. Bir zamanlar 90Mbps olan internet hızım şu an 45Mbps'lere kadar düştü. Altyapımı sorguladığımda ise alabileceğim Max. Hız 75Mbps olarak gözükmekte, 75Mbps nere 45Mbps nere. Döndüler dolaştılar problemi iç tesisatıma buldular, elektrikçi getirip iç tesisatımı gösterdiğimde ise mevcut kablolamanın 100Mbps kadar taşıyacağı bu kablolamanın 1 senede %50 hız kaybı yaşatacak kadar yıpranmayacağı söylendi. Farklı uzman görüşleri de altyapın telekoma ait mevcut port sayısını arttırmak yerine daha fazla abone alarak sizin internetinizde kayıp yaşatıyorlar dedi. Nasıl bir şikayet yolu izleyebilirim, dava açmam gerekiyorsa nereye açmalıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı