Altyapısız bölgede SuperOnline taahhütünü iptal etme

PCBudur

Kilopat
Yer
İstanbul
Merhaba,

bizim bulunduğumuz bölgede sokağın girişindeki telefon kutusunun içini komple çalıp götürmüşler. Altyapı Türk Telekom'a ait olduğu için Türk Telekom ekipleri incelemeye gelmiş. Arkadaşım bu esnada adamları görmüş ve sormuş ne kadar sürede yapılır diye. Türk Telekom ekipleri 1.5 2 ayı bulur diye yanıt verdiler. Bende SuperOnline'ı aradım. Onlara da tarih düşmüş. Bana şu tarihe kadar olacak diye bilgi verdi. (31.07.2018) Görüştüğüm temsilciden internetimin olmayacağı esnada VINN talep ettim. Erişimimin olmasını rica ettim. Yardımcı olmayacağını istersem ayrılabileceğimi belirtti. 6 aylık bir taahhüdüm kaldı. İptal bölümünü aradığımda yardımcı olmadılar. 408 lira gibi bir taahhüt beledi çıkardılar. Hazır durum bu iken taahhüt bedeli ödemeden ayrılmak istiyorum. TurkNet bulunduğum bölgeye kendi altyapılarının olduğunu 80-100 mbps bandında internet erişimi verebileceklerini belirtiyor. SuperOnline'dan ayrılıp TürkNet'e geçmeyi düşünüyorum. Bu konuda ne yapabilirim? Yardımlarınızı rica ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Superonline kullanıcıları internet erişimi sağlayamadıkları zaman taahhüt bedeli ödemeden sözleşmeyi fesih etme hakkına sahipler. Daha önce biz yapmıştık. Bulunduğunuz bölgedeki şubelerine gidin, müşteri temsilcilerini arayın. Acemi birine denk gelmiş olabilirsiniz.

Turknet, Türk Telekom'un altyapısını kullanıyor diye biliyorum. İyi araştırın. Yanlış biliyorsam, yetkili veya tecrübeli biri bizi aydınlatırsa memnun olurum.

Superonline kullanıcıları internet erişimi sağlayamadıkları zaman taahhüt bedeli ödemeden sözleşmeyi fesih etme hakkına sahipler. Daha önce biz yapmıştık. Bulunduğunuz bölgedeki şubelerine gidin, müşteri temsilcilerini arayın. Acemi birine denk gelmiş olabilirsiniz.

Turknet, Türk Telekom'un altyapısını kullanıyor diye biliyorum. İyi araştırın. Yanlış biliyorsam, yetkili veya tecrübeli biri bizi aydınlatırsa memnun olurum.

Türknet ile görüştüm kendi altyapımız türk telekom altyapısından bağımsız çalışıyoruz bulunduğunuz bölgede dediler. Superonline'dan dönüş aldım. İptal bedeli ödemeden iptal edebileceğimi söylediler. Dilekçe ile beraber kimlik fotokopimi mail attım. Turknet'ede abonelik başvurusu yaptım. Mesajınız için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı