Always On Display parlaklıkığını nasıl yükseltilir?

MuratBurak

Hectopat
Daha fazla  
Samsung S7 telefonumda Always On Display özelliğine bir fotoğraf ekledim ve fotoğraf çok soluk bir şekilde gözüküyor. Always On Display'in ekran parlaklığı nasıl ayarlanıyor? Daha doğrusu ayarlanıyor mu?

Always On Display'e fotoğraf koymanız saçma bir şey. O özelliğin asıl amacı saati ve bildirimleri ekrandan takip edebilmek. Kullanım mantığı da AMOLED ekranların sadece belirli pikselleri aydınlatarak güç tasarrufu sağlamasına dayanıyor. Siz piksel sayısını fotoğraf ile artırırsanız daha fazla güç harcayacaktır. Ayrıca bildiğim kadarıyla official ROM'da parlaklık otomatik ayarlanıyor. Bazı Custom ROM'lar bunu ayarlamaya izin veriyor diye hatırlıyorum.

Always On Display'e fotoğraf koymanız saçma bir şey. O özelliğin asıl amacı saati ve bildirimleri ekrandan takip edebilmek. Kullanım mantığı da AMOLED ekranların sadece belirli pikselleri aydınlatarak güç tasarrufu sağlamasına dayanıyor. Siz piksel sayısını fotoğraf ile artırırsanız daha fazla güç harcayacaktır. Ayrıca bildiğim kadarıyla official ROM'da parlaklık otomatik ayarlanıyor. Bazı Custom ROM'lar bunu ayarlamaya izin veriyor diye hatırlıyorum.
Fotoğraf koymanın pili kötü etkileyeceğini ve Always On Display'in nasıl çalıştığını biliyorum, Soru fotoğraf koymalımıyım değil. Yine de teşekkürler.

Custom ROM hakkında detaylı bilgisi olan var mı? Garanti konusunda sıkıntı yaşar mıyım?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı