AM3+ İşlemci Soğutucu Önerisi

50050

Kilopat
Makaleler
9
Merhabalar, bütçem maksimum 100TL. Beni 1-2 yıl daha idare edebilecek bir işlemci soğutucusu düşünüyorum. Linkteki soğutucuyu kullanan varsa bilgilendirirse sevinirim.

• AMD FX X6 6350.
  • ASUS M5A97 LE R2.0
  • Cooler Master RC430-500W

Merhabalar, bütçem maksimum 100TL. Beni 1-2 yıl daha idare edebilecek bir işlemci soğutucusu düşünüyorum. Linkteki soğutucuyu kullanan varsa bilgilendirirse sevinirim.

• AMD FX X6 6350.
  • ASUS M5A97 LE R2.0
  • Cooler Master RC430-500W
Fena değil.

• AMD FX X6 6350.
  • ASUS M5A97 le r2.0.
  • Cooler Master RC430-500W.

Buldozer serisi için 4 bakır boru benim gözümde şart eski bir 8350 kullanıcısı olarak o zaman contac 21 almıştım çok memnundum şu an bilader kullanıyor halen sıkıntı yok taş gibiymiş 8-9 yıl oldu.

Buldozer serisi için 4 bakır boru benim gözümde şart eski bir 8350 kullanıcısı olarak o zaman contac 21 almıştım çok memnundum şu an bilader kullanıyor halen sıkıntı yok taş gibiymiş 8-9 yıl oldu.
Hocam bütçeye uygun 4 bakır boru bulamadım ben. Sizin tavsiyeniz var mı bütçeyi çok aşmayacak şekilde? 2 boru olanı alsam gözle görülür bir düşüş elde edememe durumum var mı?

Hocam bütçeye uygun 4 bakır boru bulamadım ben. Sizin tavsiyeniz var mı bütçeyi çok aşmayacak şekilde? 2 boru olanı alsam gözle görülür bir düşüş elde edememe durumum var mı?

Hocam onlar düşük profillerden çok farklı değil ayrıca kalitelide değiller maalesef buldozer serisi 32nm işlemci bu yüzden aşırı ısınmaya meyilli bence ikinci el falan bakın bütçeniz 4 bakır borululara göre yetersiz çünkü. Bir de bu ara acayip soğutucularda artış var fiyat konusunda normalde 150 lira olanlar 300'e merdiven dayamış 2. el daha mantıklı gibi geldi 200'lere çıkamayacaksanız.

Hocam aslında mükemmel olurdu fakat şu günlerdeki durumlardan dolayı adamla buluşup deneme şansım da yok ki. Yoksa nokta atışı yapmışsınız konum olarak çok teşekkür ederim. Bulldozer işlemci ile en başta attığım 2 borulu soğutucuyu kullanan birini bulsam çok iyi olacak aslında.
Kendi sitelerinde böyle bir şey buldum. 4 bakır için 2 katını vermeye değer mi sizce?

Satın alınmıyor. 😩

firefox_OLaZolFm8a.png

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı