AM4 anakart işlemci ve RAM tavsiyesi

@Itx 8x2 Önerdiniz, bu da 16 GB RAM oluyor. Dual Chanel anlamına da gelir lakin, 16 GB ilk anlayacağınız şey oluyor. Ben de 16 GB değil de Dual Chanel performanslı olduğunu belirttim. Zaten anlatmaya çalıştığın söylediğimin aynısı.
Anladım şuan o zaman parçalarımın satılmasını beklemem lazım bir de kasaya mATX mi olur ATX anakart mı olur bilemiyorum uyumlu olup olmadığını nasıl anlayacağım?
Kasa marka ve modelini belirtir misiniz?

Farklı model fiyatı biraz daha uygun olan ram önerebilme şansınız var mı bu ramler daha mı iyi ?
Mesela Corsair,GIGABYTE,HyperX gibi markalar iyi midir?
@Itx 8x2 Önerdiniz, bu da 16 GB RAM oluyor. Dual Chanel anlamına da gelir lakin, 16 GB ilk anlayacağınız şey oluyor. Ben de 16 GB değil de Dual Chanel performanslı olduğunu belirttim. Zaten anlatmaya çalıştığın söylediğimin aynısı.

Kasa marka ve modelini belirtir misiniz?
Açıkçası markasını bilmiyorum pek iyi kasa değil sanırım ama kasaya baktığımda anakart montajı yapmak için alta doğru 4 tane vida yeri var.Sanırım anlatamadım kusura bakmayın

Farklı model fiyatı biraz daha uygun olan ram önerebilme şansınız var mı bu ramler daha mı iyi ?
Mesela Corsair,GIGABYTE,HyperX gibi markalar iyi midir?
İyidir, Adata markası da kalitelidir. Şöyle de yapabilirsiniz. XPG XPG 8GBX1 3000MHZ Single DDR4 Red Gammix Ram bu RAM, 1600 AF işlemci ve önerdiğim anakartı alıp ekran kartınızı satmaz ve güç kaynağı + Kasa alırsınız. Para birikince de ekran kartı alırsınız.

İyidir, Adata markası da kalitelidir. Şöyle de yapabilirsiniz. XPG XPG 8GBX1 3000MHZ Single DDR4 Red Gammix Ram bu RAM, 1600 AF işlemci ve önerdiğim anakartı alıp ekran kartınızı satmaz ve güç kaynağı + Kasa alırsınız. Para birikince de ekran kartı alırsınız.
Dediğim gibi 1600 Tllik bir bütçe için kasa+güç kaynağı ekleyince fiyat biraz daha artmaz mı? Kasa ve güç kaynağı fiyatlarını hiç bilmiyorum
Sanırım birde kasa satılırken yanına güç kaynağı da oluyordu öyle bir şey düşünsem nasıl olur
Kendimce bu kasa ve anakartı buldum önerilen diğer parçalarla beraber yaklaşık 1900 tl oluyor ve bütçemi baya bir aşıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı