AM4 Anakart Seçimi

R5 2600 olduğu için B450 şart gibi bir şey sizin için anlaşılan.

Bütçeniz varsa bu modele bakın derim. Çok iyi bir modeldir.
Tek eksi diyilebilecek tarafı ARGB portu olmaması.
Seçim tercihimi B450 Gaming Plus Max ile yapmayı düşündüm. 8GB ram eklemek için. Ama karar veremedim 8GB rami ilerde ekleyip dediğiniz gibi bir anakart seçimi yapmak mı?
Aralarında muhteşem fark yok ama Tomahawk Max derim. @Mithat Berhan hocamın da dediği gibi bence de B550-A PRO alın. Güzel bir indirim var.
Gaming Plus Max ile B550-A PRO arasında 300 TL gibi bir fark var bu farka değer mi?

İnce hesap Gaming gecesi güzel indirimler oluyor oradan takıp etsin güzel anakartlar bulur.

Aynen ben alamıyorum şu anda varya gözümün önünde akıp gidiyorlar çıldırıyorum.

Reis A320 alırsan parayı çöpe atarsın. Güncelliği yitirmiş anakart. A320 yerine B450M S2H alırsın.

Ben orada eğer ileriye dönük alınmayacak ve benim işimi görsün yeter olarak kullanılacaksa alınabilir.
Seçim tercihimi B450 GAMING Plus Max ile yapmayı düşündüm. 8 GB RAM eklemek için. Ama karar veremedim 8 GB RAM'i ileride ekleyip dediğiniz gibi bir anakart seçimi yapmak mı?

Gaming Plus Max ile B550-A PRO arasında 300 TL gibi bir fark var bu farka değer mi?

Eğer ileride 5. nesil Ryzen işlemci almayacaksan şu an için gereksiz masraf olur ama performansı yüksektir.

İşlemciniz 2600 olacağı için pek gerek yok.
Ama ileride çok daha güçlü işlemci takarım dersen olabilir.

Ek olarak Gaming Plus alternatif.
Çok daha güçlü bir işlemciden ziyada ileride yükseltme tabi. Bu süre 1-2 sene sonra olabilir. Kararsız kalmamda en büyük sebep bu. B450 chipset anakart seçip ileride tekrar değişme ihtiyacına düşeceksem.

Geri
Yukarı