AM4 stok fan değişimi

hacker_127

Hectopat
Merhaba, kasada aşağıdaki görseldeki AMD Wraith Stealth işlemci soğutucu ve fan var, fan tıkırtılı çalışıyor.
Bunu değiştirmek istiyorum fakat uyumlu bir fan bulamadım.
Bunun için nasıl bir yol izlemem gerek?
Fanın vida yerlerinin tam ortasından aralığı 7.2 cm ve fan 10 cm,

Kasa özellikleri MSI B350 Gaming Pro
AMD Ryzen 5 Pro 2400G + Vega 11
AM4 soket
Teşekkür ediyorum.

Dosya Ekleri

• ScreenHunter_3.jpg
    ScreenHunter_3.jpg
    15 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleyen: Moderatör:
AM4 çoğu soğutucuyu kullanbilirsiniz. Kasanızın yükseliği ve bütçe nedir?
Kasa yeterince büyük, ben sadece fanı değiştirmek istiyorum, soğutucu alüminyum blok kalsın istiyorum bu mümkün mü acaba? Amd stok fanın ölçüleri ne garip, arasak bulamayız sanırım bir bezerini.
Kasa resimdekine benzer birşey.

Bütçe 200 lira

Dosya Ekleri

• resim_2023-02-14_221031693.png
    resim_2023-02-14_221031693.png
    132,1 KB · Görüntüleme: 19
Kasa yeterince büyük, ben sadece fanı değiştirmek istiyorum, soğutucu alüminyum blok kalsın istiyorum bu mümkün mü acaba? Amd stok fanın ölçüleri ne garip, arasak bulamayız sanırım bir bezerini.
Kasa resimdekine benzer birşey.

Bütçe 200 lira
Hocam o blok kalsın fanı değiştireyim işinin nasıl olduğuna dair bir bilgim yok. Tavsiyem direkt yeni bir soğutucu almanız olur. Soğutucu içinde kasanızın cam ile anakart arasındaki mesafeyi bilmemiz lazım.

Hocam o blok kalsın fanı değiştireyim işinin nasıl olduğuna dair bir bilgim yok. Tavsiyem direkt yeni bir soğutucu almanız olur. Soğutucu içinde kasanızın cam ile anakart arasındaki mesafeyi bilmemiz lazım.
Zaten kapağı açık kullanıyorum, işlemciden itibaren ölçüsü 16-18 cm kadar.

Son düzenleme:
Hocam işlemciniz kaç derecelere kadar çıkıyor? 2400G için ekstra fana ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum. Termal macun yenilerseniz yeterli olur.
Ekstra fan değil de mevcut fanı tıkırtı zırıltı yaptığı için değiştirmek istiyorum, çok fazla rahatsız ediyor.

Mevcut fan ile boşta 30 yükte 65-70, fansız boşta 45-50-yükte anında 80'e çıkıyor ama oyun render vs hiç birşey yok, tamamen günlük kullanım multimedya için kullanıyorum.

Ekstra fan değil de mevcut fanı tıkırtı zırıltı yaptığı için değiştirmek istiyorum, çok fazla rahatsız ediyor.

Mevcut fan ile boşta 30 yükte 65-70, fansız boşta 45-50-yükte anında 80'e çıkıyor ama oyun render vs hiç birşey yok, tamamen günlük kullanım multimedya için kullanıyorum.
Fana bir şey kaçmış olabilir, temizlemeyi deneyebilirsiniz. Onun dışında 200TL'ye bu devirde kaliteli bir soğutucu almak zor ne yazık ki.

Geri
Yukarı