AM5 anakart ve işlemci alınır mı?

İleriye dönük yatırım yapmak istiyorsanız. AM5 sisteme geçebilirsiniz ama şuanlık hemen önermiyorum geçmeyi. Size geçebilirsiniz dememin sebebi yeni sistem topluyorsunuz bu yüzden imkan varsa ileriye dönük AM5 sistem çekmekten zarar gelmez.

Ama sisteminiz varsa şuanlık yükseltme yapmamanızı öneririm biraz daha vakit var diye düşünüyorum.

Yani AM4 sistemi AM5 yapmayın demek istiyorum işin özeti

İleriye dönük yatırım yapmak istiyorsanız. AM5 sisteme geçebilirsiniz ama şu anlık hemen önermiyorum geçmeyi. Size geçebilirsiniz dememin sebebi yeni sistem topluyorsunuz bu yüzden imkan varsa ileriye dönük AM5 sistem çekmekten zarar gelmez.

Ama sisteminiz varsa şu anlık yükseltme yapmamanızı öneririm biraz daha vakit var diye düşünüyorum.

Yaptığım işten sonra 3-4 saat CS oynamak başka hiçbir şey yapmıyorum aslında hani sence almalı mıyım? Gecikme, donma vs. yapar mı?

İleriye dönük yatırım yapmak istiyorsanız. AM5 sisteme geçebilirsiniz ama şu anlık hemen önermiyorum geçmeyi. Size geçebilirsiniz dememin sebebi yeni sistem topluyorsunuz bu yüzden imkan varsa ileriye dönük AM5 sistem çekmekten zarar gelmez.

Ama sisteminiz varsa şu anlık yükseltme yapmamanızı öneririm biraz daha vakit var diye düşünüyorum.

Yani AM4 sistemi AM5 yapmayın demek istiyorum işin özeti.

Intel LGA1200 var FPS sıkıntısı çekiyorum sadece.

Steminiz varmı yeni mi topluyorsunuz.

Gecikme donma sorunu olmaz öyle düşünmeyin hiçbir sistem güzel yapıldıktan sonra gecikme donma yapmaz. Bununla alakalı bir bilgi mi aldınız yoksa öyle mi düşünüyorsunuz.

Steminiz var mı yeni mi topluyorsunuz.

Gecikme donma sorunu olmaz öyle düşünmeyin hiçbir sistem güzel yapıldıktan sonra gecikme donma yapmaz. Bununla alakalı bir bilgi mi aldınız yoksa öyle mi düşünüyorsunuz.

Böyle bir bilgi verildi bana, profilime tıklayarak PC bilgilerimi öğrenebilirsin Intel gereksiz pahalı olduğu için Ryzen geçme kararı aldım hem de daha performanslı olması için ama siz daha bekleyin daha iyisi çıkınca alırsın diyosanız bekleyeceğim aşağıdaki görsel gözümü çok korkuttu.

Dosya Ekleri

• IMG_5514.jpeg
    IMG_5514.jpeg
    68,2 KB · Görüntüleme: 10
Hımm anladım. Yani tabi Ryzen işlemciler de performanslı olanlarda var. İntel tarafında da var.

AM5 sisteme geçebilirsiniz sonuçta her halükarda yeni sistem toplanacak. Ama size en iyi ne önersem kararsız kaldım. AM5 sistemi hiç deneyimlemedim. Yeni sistem toplanırken AM5 geçmek daha mantıklı sonuçta artık yaygınlaşmaya başladı. AM4 sistemlerde çok iyi durumda.

Hocam sizin düşünmeniz gereken geleceğe yatırımım olsun derseniz en mantıklı çözüm AM5 sisteme yükseltme yapmak.

Ama tabiki de AM4 sistemi kuvvetli bir şekilde de dizerseniz sizi rahatlıkla 4-5 sene daha götürür ye düşünüyorum açıkcası.

Bekleyebilirsiniz dedim onu şu sebepten dedim. Parçaların biraz daha gelişmesi ve artması için ama şuan da dahi parçalar baya gelişti. Gene siz bilirsiniz sağlam bir AM4 sistem sizi baya götürür. Geleceğe yatırım yaparsanız iyi bir sistem çekersiniz sizi yine götürür baya.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı