AM5 hazır sistemlerin fiyatı neden düşüşte?

Evet çıkıyor. Ben teknik açıdan söyledim.

1 yıl önceki aldığım sistemim 30k olmuş AM5 AM4 ile zerre ilgisi yok çok ucuz fiyatlı işlemci kullanıyorum. Bu kadar ucuz olması hazır sistem olmasından dolayı sen bir de onu toplayarak almaya çalış bakalım piyasayı görürsün.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 yıl önceki aldığım sistemim 30k olmuş AM5 AM4 ile zerre ilgisi yok çok ucuz fiyatlı işlemci kullanıyorum. Bu kadar ucuz olması hazır sistem olmasından dolayı sen bir de onu toplayarak almaya çalış bakalım piyasayı görürsün.
Hazır sistem diye fiyatı ucuz zaten adamlar yok satıyor çünkü.

Yani son 2-3 aydır en düşük fiyatlarında bazı sistemler. Aradaki fark azda değil en az bir 2-3K fark oluyor eski fiyatıyla. Bunun sebebi nedir? Konuşalım tartışalım diye bu konuyu açmak istedim. Örnek, VULCAN-7500F / AMD Ryzen 5 7500F MPK / GALAX GeForce RTX 4060 Ti 1-Click OC 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar

Bir sistem daha vardı kaybettim onu. Elimde bir örnek bu kaldı. İndirim falan da değil yani direkt eski fiyatı 29-30k arası bir şeydi.

7500F 4060 Ti bu fiyatlara bir dönem bulunabiliyordu 2-3K şişirdiler fiyatları, sanırım şimdi gene eskiye çekiyorlar.

7500F 4060 Ti bu fiyatlara bir dönem bulunabiliyordu 2-3K şişirdiler fiyatları sanırım şimdi gene eskiye çekiyorlar.

Senin sanırım muhakeme yeteneğin yok. :D biz zaten burada hazır sistemlerin piyasasını konuşuyoruz oturup tek tek bileşenleri değerlendirmiyoruz. Ahahaha.

O hazır sistemin ederi 28K'den aşağı değil.

İşlemci MPK olduğu için (ekstra fan alması lazım 2.5k arası fiyat artar), ekran kartı, kasa vb. donanımların markaları diğerlerine göre kötü düzeyde olabilir. Bu zamanda 500 GB M.2 SSD yetmeyebilir. Ucuz muymuş?
Yazdığım saat kaç ise o saatte bundan daha uygun bir sistem bulursan ben kendime alacağım. Özelleştirme yapmadan.

Geri
Yukarı