AM5 Platform için 7000 TL anakart önerisi

itobaslolol

Decapat
Daha fazla  
AM5 platformda R5 7600X ya da R7 7700X kullancağım. Bütçem 7000 TL, belki 500 TL arttırabilirim. Önerileriniz var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:

Daha iyi olur. Bunda VRM'ler 17 faz. Ek olarak 3 NVMe slotu var.

MSI Pro X670-P WiFi , MSI MAG B650 Tomahawk WiFi , ASRock B650 Pro RS , Asus TUF Gaming B650-Plus WiFi

B650 Tomahawk kullanıyorum. Gayet memnunum. En uygun Amazonda 7600'e satılıyor. Ben de amazondan almıştım. Maximum karta peşin fiyatına 9 taksit yapıyor bu ay sonuna kadar.

Daha iyi olur. Bunda VRM'ler 17 faz. Ek olarak 3 NVMe slotu var.
Asrock tavsiye ediyorum ben de aynı şekilde.

Uygun bir 3080 Ti opsiyonu duydum da onun için böyle bir sistem çıktı ortaya. Kasa için 30-35 civarı bir şeyler düşünmüştüm. 3080 Ti ile beraber 35'i aştı ama ilginç de bir sistem oldu. Fiyat olarak uygun gibi ama bilemedim.

30-35 için uygun bir şeylere bakıyordum. Belki sizin de dediğiniz gibi AM5 bir sistem çıkarabilir miyim diye... Fakat böyle bir opsiyon çıktı. Almasam/alamasam bile vereceğiniz tavsiyeleri merak ediyorum. Sonuçta bir oyun bilgisayarı aramıyorum. Genelde tavsiyeler oyunlar ve kaç fps alırım üzerine. Bir de bu sisteme 2k bir monitör gerekir sanırım.

MSI Pro X670-P Wi-Fi mi almak daha mantıklı olur yoksa MSI MAG B650 Wi-Fi mi?
Ben MSI Pro X670-P Wi-Fi i tercih ederdim. Ayrıca arkadaşların Wi-Fi' li olmasına gerek yok yorumlarına katılmıyorum. Sene olmuş 2023 hala kablo daha sağlıklı diyenler var. Wi-Fi 6 destekleyen anakartlar geleceğin anakartları.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı