AM5 sistemler pişmanlık mı, yoksa hala vakti var mı?

PunkiesT

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 aydır bu sistemi kullanmaya çalışıyorum ve ilk başlarda BIOS güncelleme sorunu derken BIOS gözükmeme derken... Son zamanlarda da 20'ye yakın format attığım halde mavi ekran sorunlarıyla uğraşıp duruyorum. En son bugün format atıp 4800 MHz'de bilgisayarı çalıştırıyorum. Başka sorunlar da yaşıyorum ve sorun neden dolayı anlamış ve bulmuş değilim. Fanboyluk yapmadan sizce AM5 sistemler pişmanlık mıdır yoksa Intel bir sistem dizmeyerek hata mı ettim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 1 aydır bu sistemi kullanmaya çalışıyorum ve ilk başlarda BIOS güncelleme sorunu derken BIOS gözükmeme derken... Son zamanlarda da 20'ye yakın format attığım halde mavi ekran sorunlarıyla uğraşıp duruyorum. En son bugün format atıp 4800 MHz'de bilgisayarı çalıştırıyorum. Başka sorunlar da yaşıyorum ve sorun neden dolayı anlamış ve bulmuş değilim. Fanboyluk yapmadan sizce AM5 sistemler pişmanlık mıdır yoksa Intel bir sistem dizmeyerek hata mı ettim?

Pişmanlık değildir. Format atmanız sizin hatanız. Bilgisayar MAVİ ekran yedi diye format mı atılır? Birşey değişmiyorsa niye ısrarla format atıyorsun?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hacı AM5 sistem toplayıp nasıl 1 ayda bozdun? 4090 toplayıp 1 haftada format atan adamlar misali. :D O sizin suçunuz. Bizim gibi bol bol troubleshootçu hintlilerle uğraşırsınız o zaman.

Çözülmediğini göre göre 20 kez format atmak çözüm değilse değildir hocam. Anakart kaynaklı olduğunu düşünüyorum probleminizin. Sadece bir tahmin ama deneyimlerim bu tür bir durumun anakart hatasında ortaya çıktığını söylüyor. Mavi ekran hatası olarak system threat exception falan alıyorsanız anakart olma ihtimali daha yüksek. Bazen ram yönetimi ile alakalı da hatalar alabilirsiniz anakart problemlerinde.

BIOS ayarlarını sıfırlayıp bir daha formatlayın ama bu sefer BIOS ayarlarını değiştirmeden test et.

Pişmanlık değildir. Format atmanız sizin hatanız. Bilgisayar MAVİ ekran yedi diye format mı atılır? Bir şey değişmiyorsa niye ısrarla format atıyorsun?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İzledim komple o videoyu zaten RAM'lerde arıza gözüküyor Mindumb dosyalarında Memtest'le taramada yaptım.

Hacı AM5 sistem toplayıp nasıl 1 ayda bozdun? 4090 toplayıp 1 haftada format atan adamlar misali. :D O sizin suçunuz. Bizim gibi bol bol troubleshootçu hintlilerle uğraşırsınız o zaman.

Bir aydır mavi ekran için format atmadım program oyun vs sıkıntı çıkartıyordu ISDone.dll hataları bağlantı kopma hataları derken bir sürü sıkıntı çıkdı en sonda bir iki haftadır mavi ekran yiyorum. Yani insanın elinde çareler tükenince ne varsa deniyor.

Çözülmediğini göre göre 20 kez format atmak çözüm değilse değildir hocam. Anakart kaynaklı olduğunu düşünüyorum probleminizin. Sadece bir tahmin ama deneyimlerim bu tür bir durumun anakart hatasında ortaya çıktığını söylüyor. Mavi ekran hatası olarak System threat exception falan alıyorsanız anakart olma ihtimali daha yüksek. Bazen RAM yönetimi ile alakalı da hatalar alabilirsiniz anakart problemlerinde.

CMOS filan yaptım 2 kere Res atarken BIOS görmedi mesela 3 kere filan BIOS sıfırlandı. Şu an 6000 MHz olan RAM frekansını 4800 çektim dünden beri format sonrası ne oyunda dondu ne de mavi ekran hatası aldım. Format öncesi 6000 MHz'de Knight Online oyunu ve DC donup durdu kendi kendilerine kapandılar. Çözülmüyor demişsiniz konu açtım kimse cevap yazmıyor yani ben de bir şeyler deniyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı