AM5 sıvı soğutucu tavsiyesi

Maalesef öyle olmuyor. AM5 soketli anakartlarda backplate sökülmediği için her sıvı soğutma uymuyor. Şu an bu sorunu yaşıyorum. Backplate değiştirilmediği için elimdeki vida ölçüleri anakartın backplate vida giriş ölçülerine uymuyor.

Bu arada sistemi topladınız mı? Sıvı soğutucu alıp sorun yaşamadan kullanabiliyor musunuz?
çözüm bulabildiniz mi aynı sorunu ben de yaşıyorum.

Çözüm bulabildiniz mi aynı sorunu ben de yaşıyorum.

Evet çözüm bulabildim. AM5 sokete uyumlu sıvı soğutucu alarak sorunu çözdüm. Başka bir alternatif çözümüde yok. Backplate sökülmeyen anakartlar için tek çözüm uyumlu olan sıvı soğutucuyu almak.
Anakart üreticileriyle alakalı bir mevzu. Backplate'i sökülebilir yapsalar sıkıntı olmazdı.

AM4 destekli her soğutucuyu AM5 soketinde de kullanabilirsin.

Hazır güzel indirimdeyken bu ürünü alırdım:
Konuyu hortlaşmış oluyorum ama Am4 sıvı soğutucuların içinden çıkan vidalara dikkat edin, Am5 anakart işlemci soket plaka delikleri ölçüsü farklı olmakla beraber uyumlu vida bulmakta zor, neden diye sorarsanız piyasadaki metrik ölçülü vidalar deliklere oturmadığından firmalar bunu fırsat bilip ekstra kit satmaktalar, tecrübe ile sabittir.

çözüm bulabildiniz mi aynı sorunu ben de yaşıyorum.
Unc 6*32 vidalar(amerikan diş) uyuyor sadece ve buda güç kaynağı montaj vidaları (küçük gelir) ile radyatörlerdeki fan montaj vidaları (uzun düz ucu dişli olanlar) uyuyor, bulabilirseniz pompa ve plaka aralığına dikkat edin uzun ya da kısa gelme ihtimali var, çözümüm şu şekilde olacak eğer parça gelirse, aldığınız firmanın direk kendisine ingilizce mail atıp durumu belirtin eğer ki ürünün arkasında duruyorlarsa size uyumlu parçayı gönderirler hiç buradaki garanti v.b prosedürlerle uğraşmayın. (ürünün raijintek orcus 360 rbw) aldığınız firmanın ismini vermiyorum kendince ünlü bir firma lafta ama dilleri sivridir biraz haksız duruma düşürürler.

Evet çözüm bulabildim. AM5 sokete uyumlu sıvı soğutucu alarak sorunu çözdüm. Başka bir alternatif çözümüde yok. Backplate sökülmeyen anakartlar için tek çözüm uyumlu olan sıvı soğutucuyu almak.
Anakart üreticileriyle alakalı bir mevzu. Backplate'i sökülebilir yapsalar sıkıntı olmazdı.
Merhaba, kendim sıkıntısını çekiyorum şu an backplate sökülüyor tabi soket açıkta kalıyor bu bir risk çünkü demontaj yapılacağı zaman işlemci macunla temaslı olduğu için yapılıyor, kaza ile düşüp pinleri yamultma ihtimali var ah amd ah neden am4 ile plakaların deliklerini aynı yapmayıp kullanıcıyı sıkıntıya sokuyorsun 🤔

Son düzenleme:

Geri
Yukarı