Amatör fotoğrafçılık çekimlerim

Hocam renk ayarları konusunda klasiklerin dışına çıkmanızı tavsiye ederim. Bazı fotoğraflarda bilinçli yapmadıysanız kompozisyon tam oturmamış gibi. Bu konuda kendinizi geliştirirseniz çok harika fotoğraflar çekeceğinize inanıyorum.

1,2 ve 3. Fotoğraflarda renk doygunluğu ve ışık az. Üstünde oynama yapılarak halledilebilecek şeyler. Ama doğal olmasını tercih ederim. 5. fotoğrafta ise ışık çok fazla. Işık fazla gelince istenmeyen fotoğrafla alakasız renkler oluşturmuş (Mavi gibi). Onun dışında hepsi duvar kağıtlık resimler.👍

Son düzenleme:
Hocam renk ayarları konusunda klasiklerin dışına çıkmanızı tavsiye ederim. Bazı fotoğraflarda bilinçli yapmadıysanız kompozisyon tam oturmamış gibi. Bu konuda kendinizi geliştirirseniz çok harika fotoğraflar çekeceğinize inanıyorum.
1,2 ve 3. Fotoğraflarda renk doygunluğu ve ışık az. Üstünde oynama yapılarak halledilebilecek şeyler. Ama doğal olmasını tercih ederim. 4. fotoğrafta ise ışık çok fazla. Işık fazla gelince istenmeyen fotoğrafla alakasız renkler oluşturmuş (Mavi gibi). Onun dışında hepsi duvar kağıtlık resimler.👍
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Elimde Canon EOS 1000D bir makine ve 10-55 bir lens var. Bu cihazla çektiğim ve snapseed uygulaması ile düzenlediğim bazı fotoğrafları paylaşmak istedim sizinle. Eksiklerimi söylerseniz çok mutlu olurum.

Eki Görüntüle 1485579

Eki Görüntüle 1485578

Eki Görüntüle 1485576

Eki Görüntüle 1485575

Eki Görüntüle 1485573

Eki Görüntüle 1485571

Eki Görüntüle 1485568

Eki Görüntüle 1485567
Resimler amatör gibi durmuyor. Gerçekten hoş duruyor tebrik ederim.

Geri
Yukarı