Amatör Fotoğraflarım

Manuel olarak kullanıyorum zaten. :) Enstantane ve Diyafram işini de ayarlıyorum. Sanırım bir tripod almam gerek ve ayrıca şu odak konusuna yoğunlaşmam gerek.
Odaklanma konusu önemli çektiğin kare çok güzel olmasa bile net olmalı önce [emoji4]

Bu arada ben bu fotoğrafları tripodsuz çektim tripodum yok [emoji4]

Ama tripod olmazsa olmaz bence, bütçe ayırabilsem hemen alıcam.

Odaklanma konusu önemli çektiğin kare çok güzel olmasa bile net olmalı önce [emoji4]

Bu arada ben bu fotoğrafları tripodsuz çektim tripodum yok [emoji4]

Ama tripod olmazsa olmaz bence, bütçe ayırabilsem hemen alıcam.
Enstantane düştükçe tripod şart oluyor. Şu odak konusuna dikkat edeceğim. (y)

45 adet fotoğraf içerisinden, bir çok eksiklikler ve hatalar olsa da aşağıdaki 5 fotoğrafı seçtim, bir amatörden de bu kadar beklenir. Bu yaklaşık %11 başarı oranı demek ama "amatör" açıdan, bence idare eder. Yanlış anlaşılmazın, bunlar "amatör" açıdan iyi fotoğraflar, yani profesyonel sonuç değiller. Bunları seçmek için seçtim, epey zorladım kendimi, amatör açıdan olduğu için seçilmemesi gerekeni seçtim. Fotoğraf konusunda @ibrahim zdemir 'den ders alabilirsin. Kendini daha çok geliştir.

İlk sıradaki ve son sıradaki favori fotoğraflarım. Bir profesyonelin elinde bunlar harika olurdu, son fotoğrafı "bilinçli" çektiğini düşünmüyorum. Bence koydun baktın hoş ve bastık deklanşöre.
1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg

Bu duruma bakılırsa daha iyi fotoğraf çekebilmek için, daha iyi ekipman..vb şeyler satın alma sakın. Daha iyi ekipman, daha iyi fotoğraf sağlamaz, sadece "elindeki yeteneği" kullanmana izin verir.

Çok iyi ahım şahım ekipmanların bile olsa, şu an için yine aynı sonuçları elde edersin. Profesyonel fotoğrafçıların fotoğraflarını bol bol izle, fotoğrafların hikayelerini oku, bu konuda bir Dünya belgesel var onları izle...

Ben de amatör olarak ilgileniyorum fotografcilikla Canon EOS 700D ile cekiyorum genelde, yakin bir zamanda Nikon almayi düsünüyorum.
Bu arada fotograflariniz amatörlükten cikmis, bayagi bayagi güzel profesyonel fotograflar bence.

Sevgiler... :)

Sonradan gelen edit: Flickr yerine 500px sitesini öneririm, belki para bile kazanirsiniz calismalarinizdan...

Son düzenleme:
Ben de amatör olarak ilgileniyorum fotografcilikla Canon EOS 700D ile cekiyorum genelde, yakin bir zamanda Nikon almayi düsünüyorum.
Bu arada fotograflariniz amatörlükten cikmis, bayagi bayagi güzel profesyonel fotograflar bence.

Sevgiler... :)
Bana sorarsanız, neyle başlarsanız onla devam edin.

Mesela ben Canon 650D ile başladım, sonra 700D ve en son 750D kullanıyorum.

Zira ben de bazen Nikon kullanıyorum, ve afallıyorum. Hani sesi, ağırlığı tuşu falan...

Tabii, bu benim şahsi görüşüm. :)

Zira ben de bazen Nikon kullanıyorum, ve afallıyorum. Hani sesi, ağırlığı tuşu falan...

Aslinda haklisin ama sürekli baska tatlar yeni heyecanlar pesindeyim. :)

Nikon ve Canon arasında "fotoğraf/renk karakter" farkları var. Canon güzelliğe oynarken, Nikon doğallığa oynuyor.

Katılıyorum.

@RolandGarros Bence işin sırrı şu; makinemi tanıyorum, ve doğru zamanda doğru yerdeydim. Bana göre iş burada bitiyor
Bu işi meslek haline getirmiş insanlar, doğru zamanı ve mekanı kendisi oluşturuyor...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı