Amazon Alışveriş

Sercan Aytürk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Amazon'dan alışveriş yapmak istiyorum. Sınır 75 Euro imiş. Yani 248 Türk Lirasına tekabül etmekte. Yani Amazon'dan 248 TL altı her şeyi satın alabiliyorum rahatlıkla değil mi ? Sıkıntı çıkmayacak. Paypal nakit ön ödemeli kart kullanıyorum ve gümrükten geçmez vs. diye korkuyorum. Ya da geçse bile PayPal ön ödemeli karttan ya da İninal kart ile alışveriş yapabiliyor muyuz ? Lütfen yardım edin. Alacağım ürünler: 16 GB RAM, 200 TL civarı ve anakart. O da 150 TL civarı. Lütfen yardım.

Ürünün 75 doları geçmediği sürece sorun olmaz. Amazon kullanan çoğu arkadaşım 100 euronun sınırlarında alışveriş yaptıklarında da gümrüğe takılmadığını söylüyorlar ama şansına seninki takılabilir.
Paypal kart ve ya ininal farketmez mastercard veya visa logosu olan tüm kartlar ile ödeme yapabilirsin.

Merhaba. Yasal olan 75€ luk bir sınır var. Fakat dururm biraz gümrük memuru ile alakalı. Ama aldığın ürünün Gümrükte kalmak gibi bir durumu olmaz (yanıcı-patlayıcı-silah ve silah malzemesi-TRT onayı gerektiren ürünler dışında). PTT kapına getirir şukadar vergisi var ödersin alırsın. Vergi ücreti avrupadan gelenler için %16 geriye kalan yerler için %18.
İnnial kart ile alışveriş yapılabilir. İnternet alşverişinde bazı siteler paypal ödeme kabul etmeyebiliyor. Sorularınız için mesaj atabilirisiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı