Amazon Amerika’dan alışveriş yapmak

Türkiye'ye kargoluyor mu diye bakın. Normal siparişi veriyorsunuz geliyor. Gümrükte aldığınız ürüne göre vergisi kesiliyor yasaklı değilse. Örneğin 200 dolarlık bir ürüne yaklaşık 500tl vergi kesiliyor. Burada bulunan bir şey ise buradan almanız daha mantıklı.

Amazon Amerika'dan alışveriş yapacağım da ilk defa yapacağımdan çok bilgim yok, yardımcı olabilir misiniz?
Sayfada ürünün fiyatı yazar. Altında ise kargo ve vergi fiyatı ya da toplam fiyatı yazar. Dikkat edin ücretin yanında sadece kargo yazıyorsa vergi dahil değildir.
IMG_20210117_124241.jpg

Mesela burada klavyeden örnek verelim. Ürünün fiyatı 1639tl. Vergi ve kargo fiyatı 573tl. Demek ki bu ürün toplamda 2212tl oluyor. Siz bu parayı ödedikten sonra işlem tamamlanıyor.

Türkiye'ye kargoluyor mu diye bakın. Normal siparişi veriyorsunuz geliyor. Gümrükte aldığınız ürüne göre vergisi kesiliyor yasaklı değilse. Örneğin 200 dolarlık bir ürüne yaklaşık 500TL vergi kesiliyor. Burada bulunan bir şey ise buradan almanız daha mantıklı.

Ürünün fiyatında zaten vergi ve kargo her şey dahil ödüyorum benim sorum garantiyle ilgili eğer yardımcı olabilecekseniz ürünün linkini atayım mı?
Sayfada ürünün fiyatı yazar. Altında ise kargo ve vergi fiyatı ya da toplam fiyatı yazar. Dikkat edin ücretin yanında sadece kargo yazıyorsa vergi dahil değildir.
Eki Görüntüle 839864
Mesela burada klavyeden örnek verelim. Ürünün fiyatı 1639TL. Vergi ve kargo fiyatı 573TL. Demek ki bu ürün toplamda 2212TL oluyor. Siz bu parayı ödedikten sonra işlem tamamlanıyor.

Sorunum garantiyle ilgili de eğer yardımcı olabilecekseniz ürünün linkini atayım mı? acaba ürünümün garanti süresi ne kadar.

%20 vergi işliyor alışverişlerinizde. Ben de oyuncu laptopu alacağım bilgili arkadaşlar varsa bende yerimi alayım konunun altında.

%20 vergi işliyor alışverişlerinizde. Ben de oyuncu laptopu alacağım bilgili arkadaşlar varsa bende yerimi alayım konunun altında.

Ben de katılayım size. :D
Eki Görüntüle 839864
Mesela burada klavyeden örnek verelim. Ürünün fiyatı 1639tl. Vergi ve kargo fiyatı 573tl. Demek ki bu ürün toplamda 2212tl oluyor. Siz bu parayı ödedikten sonra işlem tamamlanıyor.
Sadece kargo yazdığı zaman vergiyi nasıl ödüyoruz acaba bir bilginiz var mı?

Geri
Yukarı