Amazon Almanya sorun çıkartır mı?

sametozturk3461

Kilopat
Daha fazla  
Altta belirttigim 3 urunu ayni anda almak istiyorum. Hepsi Amazon Almanya tarafindan "ıthalat depozitosu ucreti" dahil seklinde satiliyor. Urunler kargolari dahil 6200 TL gibi bir fiyata denk geliyor.

Merak ettigim konu bu urunler gumruge takilir mi? 150 euro ve uzeri olmasi durumunda gumruk sikintisi gibi bir durum varmis sanirim. Ek olarak gumruk sorunu yoksa tahmini kac gunde gelir? Satici ayni oldugu icin tek paket halinde mi, ayri paketler olarak mi gelir?

https://www.amazon.com.tr/Corsair-CMW32GX4M2D3600C18-VENGEANCE-3600MHz-Bilgisayar/dp/B082DJ19CK

https://www.amazon.com.tr/Sharkoon-WPC550-550W-Bronze-ATX/dp/B07MBQMKN2

Tek siparişte alırsan gümrüğe takılabilir. Ayrı ayrı alırsan ve gümrüğe aynı anda girmezlerse büyük ihtimalle sorunsuz teslim alırsın.
Gumruge ayni anda girmemeleri icin nasil bir yol izlemeliyim ?
1 Gun arayla alsam mesela olur mu?

Üssteki arkadaşa katılmak ile birlikte 8TL'ye Prime alırsanız Cuma günü gelebiliyorlar sanırım.
Amazon Prime yurt disinda gecerli degil diye biliyordum. Emin misiniz? Eger oyleyse 8 TL ile buyuk bir zaman satin almis olacagim.

Üssteki arkadaşa katılmak ile birlikte 8TL'ye Prime alırsanız Cuma günü gelebiliyorlar sanırım.
Prime yurt dışı alışverişlerini etkilemiyor.

2 ayrı teslimat seçeneğinde kargo firmaları ve kargoya veriliş tarihi değişiyor. Hızlı olan teslimat daha pahalı oluyor genelde.

DHL ile yola çıkan gönderilerimin 3 iş gününde elime ulaştığı oldu. Şimdi sipariş verirsen haftaya Salı - Çarşamba günü eline geçer büyük ihtimalle. ( Hızlı kargo için konuşuyorum.)

Yavaş kargo seçeneğinde APG ile yolluyorlar büyük ihtimalle. O da ülkeden ülkeye dolaşıyor. 2-3 haftayı buluyordu eskiden. Şimdi nasıl bilmiyorum ama teslim tarihine uyarlar büyük ihtimalle.

PSU'yu sinerjide ufak bi fiyat farkiyla(1650TL) buldum ve oradan alacagim direkt.

Geriye RAM ve SSD kaldi. Onlari da sanirim 1 gun arayla ve hizli kargoyla siparis edecegim. Umarim gumruge takilmaz.

Geri
Yukarı