Amazon Almanya'dan ekran kartı almak

Poisonkiller

Hectopat
İyi günler, Amazon'dan ekran kartı alındığında vergi, ücretler bizim adımıza mı ödeniyor ve gelmesi kaç gün sürüyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Millet ekstra maliyeti varmış Amazon'a aşırı kinlendim ek olarak 1200 TL civarı ödeme çıkardı umarım satamaz elinde kalır 🤬🤬🤬🤬
Son sayfadaki ekstra maliyet Türkiye cumhuriyetinin uyguladığı gümrük vergisi kanununa göre çıkıyor. Bu bilgiye dayanarak artık kime kinlenirsiniz orası size kalmış alınan vergilerin ne kadar olacağının sorumlusu Amazon değil.

Son sayfadaki ekstra maliyet Türkiye cumhuriyetinin uyguladığı gümrük vergisi kanununa göre çıkıyor. Bu bilgiye dayanarak artık kime kinlenirsiniz orası size kalmış alınan vergilerin ne kadar olacağının sorumlusu Amazon değil.

Hayır Amazon diyor ki ben ödüyorum alıcı adına ama son anda ek masraf çıkıyor sizce bu ne kadar etik bunu bir derin düşünün vergi olması normal ama oradaki fiyat sahte son anda ekliyor!

Hayır Amazon diyor ki ben ödüyorum alıcı adına ama son anda ek masraf çıkıyor sizce bu ne kadar etik bunu bir derin düşünün vergi olması normal ama oradaki fiyat sahte son anda ekliyor!
Gümrük masrafları sizin adınıza ödeniyor diyor, sizin masrafınızı biz ödüyoruz demiyor.

Normalde farklı bir yurtdışı sitesinden böyle ürün almaya çalışsan ürünün kendisini alırsın ama gümrükte ek vergi çıkar. Gümrük müşaviri ile veya artık bununla ilgilinen kurum neyse gider ona ödersin paranı. Amazon'da ise bunlarla uğraşmıyorsun. Bu vergiyi Amazon'a satın alırken ödüyorsun onlar senin adına işlemleri hallediyor. Aradaki farkı iyi anlamak lazım. Son ekranda ödenen ekstra ücret vergi ücreti zaten.

APG ile gelirse 3 hafta civarı sürer. DHL veya UPS ile genelde max 5 gün sürer. DHL'in Salı veya Çarşamba verdiğim siparişi Cuma günü teslim ettiğini bilirim.
APG neden uzun. Benim kart şimdi "Paket bir Amazon tesisinden ayrıldı. Schönefeld, Brandenburg DE" adımında. Buradan direkt Türkiye'ye mi yoksa yine depodan depoya mı gidecek sizce ?

APG neden uzun. Benim kart şimdi "Paket bir Amazon tesisinden ayrıldı. Schönefeld, Brandenburg DE" adımında. Buradan direkt Türkiye'ye mi yoksa yine depodan depoya mı gidecek sizce ?
APG daha ekonomik bir çözüm. Ve çok ülke dolaşıyor. Tam rota aklımda değil fakat Türkiye'ye gelmeden önce Dubai'ye uğruyordu paketler. Dubai'den önce 1-2 farklı ülkenin şehrine daha uğrar. Hollanda falan vardı yanlış hatırlamıyorsam.

APG daha ekonomik bir çözüm. Ve çok ülke dolaşıyor. Tam rota aklımda değil fakat Türkiye'ye gelmeden önce Dubai'ye uğruyordu paketler. Dubai'den önce 1-2 farklı ülkenin şehrine daha uğrar. Hollanda falan vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Siz apg ile daha ürün aldıysanız kargo detaylı silinmemisse ekran görüntüsü alabilir miyim? Duruma göre iptal edeceğim

Yeni konular

Geri
Yukarı