Amazon.co.uk üzerinden alışveriş yapma

Rovildi

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, Amazon İngiltere şubesinden alışveriş yapmak istiyorum ve şunu merak ediyorum.

Şimdi ben kredi kartımı girdim ve kartımdan çekilecek para TL olarak mı yoksa İngiliz sterlini olarak mı çekilecek ? Yani İngiliz sterlini mi almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, Amazon İngiltere şubesinden alışveriş yapmak istiyorum ve şunu merak ediyorum.

Şimdi ben kredi kartımı girdim ve kartımdan çekilecek para TL olarak mı yoksa İngiliz sterlini olarak mı çekilecek ? Yani İngiliz sterlini mi almalıyım?
Bende alışveriş yapmak istyorımda nasıl yaptın veya kargo bedele vs yardımcı olurms n

Bende alışveriş yapmak istyorımda nasıl yaptın veya kargo bedele vs yardımcı olurms n

Önce iyi derecede ingilizce bilmem şart yoksa da google translate gayet güzel çeviriyor arık :). Benim ilk alışverişim ingiltere şubesiyle oldu. Bir adet echelon mause+ echelon mouse pad vardı Türkiye de oldukça 350-400 liralık malı 150-200 liraya almıştım. Şimdiki kur farkı aynı olabilir İngiliz sterliniyle.

Banka hesabında öncelikle TL cinsinden para tutman gerek çünkü amazon parayı çekerken kuru güncel olarak kendisi ayarlayarak kargo bedeli varsa gümrük vergisini de toplu çekiyor. Atıyorum malın fiyatı 35 pound desek güncel kurdan 4,50 olsa yuvarlaktan 157,5 TL olacak birde buna +30 lira kargo parası birde gümrük vergisi varsa onlarda eklenir hatırlatmış olayım 30 Euro oldu sınır onun üstünden alış yaparsan gümrük vergisi ödenir.

Kargo ücreti istenildiği güne göre değişiyor en hızlısı ups 2-3 günde sabahleyin kapında kargo şahit oldum. Ama en pahalı kargo tipi. En kötü yurtiçi ile gelir onda da evinde olduğun halde evinde bulamazlar şubeye gitmek zorunda kalabilirsin.

Şurada çok güzel detaylı bilgilendirme var göz atabilirsin istersen.

Palit 1050Ti 4GB 150€ Philips Wake Up Light 55€ TR'NİN EN BÜYÜK AMAZON REHBERİ 3.YILINDA!

Ya ben Amazon.com dan bir film rent leyip izlemek istiyorum. Amazon prime ile. Ininal kartımda para var ama işlem yapılamıyor. Amazon tr değil. Nasıl olacak. Bu arada kiralayıp izleyeceğim film dolar ile alınıyor.

Ya ben Amazon.com dan bir film rent leyip izlemek istiyorum. Amazon prime ile. Ininal kartımda para var ama işlem yapılamıyor. Amazon tr değil. Nasıl olacak. Bu arada kiralayıp izleyeceğim film dolar ile alınıyor.
İlk olarak ayarlarından yurtdışı harcamalarına bakın, kapalı olabilir. Bulamazsanız bir müşteri temsilcisiyle konuşun derim.
İkinci olarak İninal kart kur değişikliği yapmıyor olabilir. Bankaların sanal kredi kartı yapmıyordu. Aynı mantıkla çalıştığı için normal bir kredi kartı kullanmanızda fayda var.

İlk olarak ayarlarından yurtdışı harcamalarına bakın, kapalı olabilir. Bulamazsanız bir müşteri temsilcisiyle konuşun derim.
İkinci olarak İninal kart kur değişikliği yapmıyor olabilir. Bankaların sanal kredi kartı yapmıyordu. Aynı mantıkla çalıştığı için normal bir kredi kartı kullanmanızda fayda var.
Ziraat banka kartıma bir miktar para yüklesem onu amazon.com a eklesem olur mu? Kiralayıp izleyeceğim şey zaten 3 dolarlık bir şey. Birde bu kiraladığım şeyi amazon primede nasıl izleyebilirim. Ücretsiz deneme falan yazıyor ama anlamadım. İstediğim zaman iptal edebiliyor muyum? Eğer ücretsizse filmi boşuna kiralamıyayım
rent yapmak istediğimde böyle bir sorun çıkıyor nasıl halledeceğim? "We're unable to complete your order. Your payment method was not charged. The billing address on your payment method must be a valid address in the United States. If you are paying with a credit card, your credit card must be issued from a bank in the United States. If you have any questions, please contact Amazon Customer Service. " kiralamk istdeiğim film is şu Amazon.com: Watch Danger Dolls (English Subtitled) | Prime Video

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı