Çözüldü Amazon.com (Amerika) kargosu nasıl çalışır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rulingthehun

Hectopat
Yer
Eskişehir/Magusa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Desktop
RTX 4070 & i7-12700F
Macbook Pro 2023
M2 Pro 12 CPU - 19 GPU
Monster Tulpar T7 V18.2.1
RTX 2070 - i9 9900k
Meslek
Öğrenci
Amazon kargo.png
Amazon.com'dan bir ürün satın almak istiyorum. Standart kargo seçeneğinde ürün Türkiye'ye girdikten sonra Türk kargo firmaları mı teslim alıyor yoksa evime kadar Amerika'dan gelen kargocu mu getiriyor? Sormamın nedeni öğrenciyim ve evde çok az bulunuyorum hafta içi okul hafta sonu şehir dışındayım yani büyük ihtimalle kargo geldiğinde evde olmayacağım. Türkiye'den normal bir ürün satın almış gibi evde olmayınca şubeye götürüp bırakırlar mı yoksa teslim edilemedi deyip iade mi ederler? Eğer teslim alma opsiyonları yoksa prority kargoyu seçip o gün evde durmam mı gerekir? Yani standart kargoyla Amazon.com'dan ürün teslim alan var mı? Standart kargoda takip yapılamaz yazıyor ürün Türkiye'ye girdikten sonrada mı kargo takip numarası gelmiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Gümrükte Türkiye'de ki yerel kargo firmalarına teslim ediyorlar, sanki kargo İstanbul'dan çıkarmış gibi geliyor elinize.
Ben iki kez alışveriş yaptım. İlkinde i-parcel ile gönderdiklerinde Türkiye'ye giriş yaptığında kargoyu Yurtiçi Kargo teslim etti adresime. Herhangi bir sorun yaşamadım. Ama ikinci kez alışverişimde Aramex adında bir firma ile yolladılar ve bu sefer Türkiye'de de teslimatı o şirket yaptı. Türkiye'ye girdikten sonra da takip edebildim ben. Ama size farklı bir kargo şirketini verirler mi bilemem. Bu konuda biraz acemiyim.

Siz aldığınızda takip edebiliyorsunuz. No tracking kargo Türkiye'ye gönderimde geçerli değil sadece varsa öyle bir seçenek onu söylemek istiyor Amazon fakat sizin standart kargonuzda takip özelliği var. Bana da daha önce hep Aramex adlı firma getirdi ürünlerimi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı