Amazon.com Amerika'dan laptop almak

I'mpty

Centipat
Yer
Ankara-Kıbrıs
Merhabalar, Amazon global üzerinden bir laptop almak istiyorum, araştırdığım kadarıyla ürünü satın alırken gümrük ve kargo ücretlerini de ödüyormuşuz, doğru mudur? Ürün Türkiye'ye geldiğine karşılaşabileceğim herhangi bir sorun olur mu? Ve istediğim laptopun fiyatının altında sadece 171 dolar olarak 'shipping' ücreti yazıyor, bu ücrete gümrük vergisi dahil midir?

Laptopun linki

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, vergi dahil olunca belirtiliyor.

1610725732038.png

Gördüğün gibi bu üründe vergi+kargo derken senin attığında sadece kargo diyor. Genelde satıcının Amazon olduğu ürünlerde vergi+kargo oluyor diğer satıcılar sadece kargoyu yazıyor vergiyi kendin hallediyorsun.

Bildiğim kadarı ile fees + shipping yazması gerekiyor. Verdiğiniz linkte sadece shipping yazıyor. Gördüğünüz fiyat gümrük vergisi eklenmiş hali değil yani, sadece satıcısı Amazon olan ürünlerde bu işlem gerçekleşiyor olabilir.

Bilgiler için teşekkürler, sadece 'shipping' yazınca gümrük vergisi dahil değilmiş. Amazon deposundan kargolanan ürünler için gümrük vergileri ekleniyor baktığım kadarıyla yukarıda arkadaşın belirttiği gibi. Gümrük vergisi dahil olan bu laptopu buldum, satın aldığımda bir sorun ile karşılaşır mıyım?

Bilgiler için teşekkürler, sadece 'shipping' yazınca gümrük vergisi dahil değilmiş. Amazon deposundan kargolanan ürünler için gümrük vergileri ekleniyor baktığım kadarıyla yukarıda arkadaşın belirttiği gibi. Gümrük vergisi dahil olan bu laptopu buldum, satın aldığımda bir sorun ile karşılaşır mıyım?
Dostum merhaba, amazondan ürünü aldın mı?

Dostum merhaba, Amazon'dan ürünü aldın mı?

Kardeşim ben de 4 aya kadar Amazon'dan laptop almayı düşünüyorum nasıl iletişimde kalabiliriz hangimiz önce alırsa diğerine süreçleri aktarır.
Dostum merhaba, amazondan ürünü aldın mı?
Kardeşim ben de 4 aya kadar amazondan laptop almayı düşünüyorum nasıl iletişimde kalabilir hangimiz önce alırsa diğerini süreçleri aktarır

Kardeşim ben de 4 aya kadar Amazon'dan laptop almayı düşünüyorum nasıl iletişimde kalabiliriz hangimiz önce alırsa diğerine süreçleri aktarır.

Kardeşim ben de 4 aya kadar amazondan laptop almayı düşünüyorum nasıl iletişimde kalabilir hangimiz önce alırsa diğerini süreçleri aktarır
Hocam ben pes ettim türkiyden alıyorum üzgünüm :)

Yeni konular

Geri
Yukarı